Paris Games Week’in yıldızı: Ghost of Tsushima

Infamous serisi ile tanıdığımız ve çok sevdiğimiz Sucker Punch’ın yeni oyunu Ghost of Tsushima, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Paris Games Week’e adeta damga vurdu.

Bunda firmanın cv’si kadar uzak doğu’nun şimdiye kadar piyasaya çıkan Aksiyon-RPG oyunlarında çok işlenmemiş, bakir bir coğrafya olmasının da payı var. Öyle ki şimdiye kadar gördüklerimiz bizde The Witcher 3 tarzında, o çok sevdiğimiz oyun mekaniklerinden bazı örnekler sundu.

PlayStation 4’e özel olarak geliştirilen yapım 1274 yılında geçiyor ve Moğol ordularının işgal ettikten sonra yanan bir kara parçasına çevirdiği Tsushima adasında geçiyor. Bu ordular adayı yakıp yıktıktan ve yerel halka hal hatır sorduktan sonra geriye kalan az sayıda samuraydan birisini canlandıracağız ve karşımızdaki ordunun sayı üstünlüğü sebebiyle gerilla taktiklerine göre savaşmamız gerekecek. Bu da tıpkı bir hayalet gibi, gizliliğe de önem veren bir oyun modeli demek.

Oyunun satışa ne zaman çıkacağı henüz net değil ama ortalık karışacak, bunu hissedebiliyoruz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Yerli yapım Curse of Anabelle oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. https://t.co/tZgSc9sfgk https://t.co/vbg8WfI4zu
Overwatch’ta Yeni Görev, Yepyeni Ödüller! https://t.co/1XRkloAaTW https://t.co/19dr6MGx3X

Flickr