PlayStation 3 üretimi Japonya’da sona eriyor!

On yıllık satıştan sonra PlayStation 3 üretimi yakında sona erecek!

Sony’nin resmi PlayStation web sitesinde ve birçok yerde verilen işaretler hep PlayStation 3 üretiminin sonunun geleceğine dair hazırlıklı olmamız gerektiğini gösteriyordu. PlayStation 3 Japonya’da ilk kez Kasım 2006’da piyasaya sürüldü, daha sonra Mart ayında Avrupa’da piyasaya çıktı ve toplamda 80 milyondan fazla satış rakamına ulaştı.

PS3, başlarda piyasaya kendisinden bir sene önce giren rakibi Xbox 360’ın gölgesinde kalmış ve satışlar konusunda da rakibini biraz geriden takip etmişti. Daha sonraları PS2’nin hit oyunlarını da desteklemeye başlayan konsolun en fazla satılan oyunu ise toplamda 20 milyonluk bir satış rakamına ulaşan GTA V oldu.

PS3 nihayet, 2012’de Super Slim modelinin piyasaya sürülmesinden kaynaklanan bir artışla piyasada tutunmaya devam etti ve hayatının son yılında The Last of Us’ın lansmanını gördü.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Far Cry 5 dünyasından dört yeni video! https://t.co/4Wenx2AZ1h https://t.co/x5dC8JHqBg
Red Dead Redemption 2 ertelendi! https://t.co/i4snukHiL0 https://t.co/pc94eq9hsL

Flickr