Pokemon Go’dan ilk rakamlar…

Henüz kısıtlı sayıda ülkede çıkışını gerçekleştirmiş olsa da, Pokemon Go şimdiden bir fenomene dönüştü ve bu kadar eksik bir oyunun bunu nasıl başarabildiği noktasında ne olup bittiğini hazmetmemiz için biraz daha zamana ihtiyacımız var.

Oyun Avustralya, Japonya ve Yeni Zelanda’nın ardından geçtiğimiz günlerde ABD, dün Almanya ve bugün de İngiltere’de resmi olarak indirmeye açıldı. Bu, Niantic’in “oyunun çıkışını dondurma” kararına zıt bir şekilde, WSJ’ın “oyunun tüm dünyada piyasaya çıkmasına sadece günler kaldı” açıklamasının muhtemelen doğru olduğunu da gösteriyor.

Oyunun ABD üzerinden ilk rakamları da nihayet ulaştı, buna göre birinci haftasında oyun 21 milyon aktif kullanıcıya ulaştı ve 20 milyon aktif oyuncuyla bu rekorun bir önceki sahibi olan Candy Crush Saga’yı da geride bırakmış oldu.

Candy Crush Saga’nın yanına kolayca yaklaşılır gibi gözükmeyen aktif kullanıcı rekoru ise 93 milyon, ancak bunun tüm dünya genelinde olduğunu hatırlatmak lazım.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr