Rocket League satışlarda 110 milyon dolara ulaştı

Evet Rocket League’in başarılı olduğunu biliyorduk, ancak iş rakamlara gelince ne kadar başarılı olduklarını daha iyi anladık. Forbes’dan alınan habere göre Rocket League 5 milyona yakın oyunu satıp yaklaşık 110 milyon dolara ulaştı.

ss_962a25a5e9ab7d19df03ffa7c7f7693ba562e787.600x338
Geliştirici Psyonix 5 milyona yakın oyuncunun DLC satın aldığını ve oyunun harita, oyun modlarının bedava olup sadece kozmetik kısmının parayla satıldığını da ekledi. Bunu yaparak oyuncuların hiç bir şeyden eksik kalmaması ve tek farkın kostümler, dış eklentiler olmasını istediklerini açıkladı.

Psyonix’in başkanı Jeremy Dunham: “Oyuncu topluluğu oyuna DLC eklendikçe azalmakta, çünkü bu eklentileri satın alan oyuncu sayısı çok fazla değil, işte tam da bu yüzden biz sadece kozmetik ürünlerini satıyor ve hiç bir oyuncuyu oyundan koparmıyoruz, bu sebepten de oyuncularımız azalmak yerine her ay kat kat artmakta” diye Forbes’a açıklama yaptı.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

PlayStation Plus Temmuz ayı paketi duyuruldu! https://t.co/2AtU4ZrTxv https://t.co/NS5Csehh7R
No70: Eye of Basir’in çıkış videosu yayınlandı! https://t.co/5gURzqzBJn https://t.co/wZmqkDWerf

Flickr