Skull & Bones: Fırtına son hızla yaklaşıyor…

Ubisoft’un geçtiğimiz yılki E3 2017’de duyurduğu ve hemen ardından sessizliğe bürünen yeni korsan oyunu Skull & Bones E3 2018’de sahne aldı.

Korsan temalı bir “paylaşımlı dünya” oyunu olan Skull & Bones, hem grafikleri hem de -bir noktaya kadar- oyun mekanikleriyle Sea of Thieves’i andırıyor. Diğer taraftan aşağıdaki oynanış videosunda da görebileceğiniz gibi oyun çok daha “kullanıcı dostu” bir hale getirilmiş.

Peki bu ne demek?

Sea of Thieves’in eğlencesi, grafikleri, şusu busu bir tarafa. Oyun bir numaralı sorunu keyif alabilmek için “birileriyle beraber oynamaya” sizi zorluyor olmasıydı. İlk gün böyle düşünmeyenler bile serverlar boşaldığında durumun ne kadar sıkıntı yarattığının farkına varmışlardır diye düşünüyorum. Skull & Bones’ta ise gemiyi tek başınıza kullanıyorsunuz ve geri kalan diğer işler yapay zeka tarafından görülüyor.

Üstelik gemi başı süsünden tutun da her biri birbirinden farklı avantajlar ve dezavantajlara sahip olan silahlara, dümeninize kadar pek çok şeyi özelleştirebiliyorsunuz. Kontroller de gayet arcade olsa da hayli pratik ve derli toplu gözüküyor.

Skull & Bones çıktığında Sea of Thieves’in olmayı vadettiği şey olabilir, yani uçsuz bucaksız okyanuslarda özgürce dümen salladığımız keyifli bir korsancılık oyunu. Muhteşem gözüktüğünü de söylemek lazım. Sadece gemilerin hasar fiziklerini beğenmedim.

Oyun yeniden ertelenmezse 2019 Nisan ayında PC, PS4 ve Xbox One için piyasada olacak. Bu arada aşağıdaki oynanış videosunu izlemeden geçmeyin.

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Emre 7 months ago | Cevapla
    Türkçe yardım ve çeviri hizmetleri olucak herkese iyi forumlar. https://skullandbonesturkiye.com/

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

RT @KaanDogandemir: Artık posterleri değerlendirmenin vakti gelmişti. Teşekkürler sevgili @leveltr ailesi✌️✌️ https://t.co/VonsBqWOuf
Korku ve aksiyon oyunu GTFO Erken Erişim’e açıldı https://t.co/4mXxcR60Id https://t.co/FVXzSrItGg

Flickr