Stardew Valley nasıl 1 milyon adet satabildi?

Basit grafiklerine aldananların arkasını dönüp kaçtığı müthiş çiftçilik oyunu Stardew Valley, yılın en hoş sürprizlerinden biri oldu.

Chucklefish Games tarafından geliştirilen, 24 TL fiyat etiketiyle Steam’de kendisine yer bulan ve çoğunuzun hayal ettiği çiftlik hayatı simülatörü olarak adlandırmanın da mümkün olduğu Stardew Valley, 26 Şubat tarihinden bugüne de 1 milyonun üzerinde satış rakamına ulaşmayı başardı.

Firma bu başarıyı hak ettikleri görüşünde ve oyunun uzun yıllardır geliştirildiğini, halen de geliştirilmeye devam ettiğini, modlanabilirlik konusunda da iddialı olduğunu düşünürsek uzun bir süre daha gündemde kalacak gibi gözüküyor.

Stardew Valley neye benziyor, nasıl oynanıyor ve neden bu kadar seviliyor diye merak ediyorsanız, oyuna bayılan Şefik’in uzun bir serisi mevcut, ilk bölümünü aşağıdan izleyebilirsiniz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr