SteelSeries Apex 100’ü inceledik!

SteelSeries markasını artık duymayan kalmadı.

Özellikle oyuncu klavye ve farelerinde (Buna da mouse demediğim her an içimden bir parça kopuyor.) uzmanlaşan SteelSeries, hesaplı ürünlerle de oyuncuların yanında olmayı hedefliyor.

Apex 100 oyuncu klavyesi, hesaplı olmasına rağmen SteelSeries kalitesinden ödün vermeyen, gayet şık ve kullanışlı bir klavye.

İsminde “M” takısı olmamasından da anladığınız üzere Apex 100 mekanik bir klavye değil ama mekanik klavye özellikleri de taşıyor.

Standart bir tuş dizilimine sahip olan klavye elbette SteelSeries Engine 3 yazılımının gücünü kullanmakta ve bu sayede klavyede birçok değişiklik yapabiliyorsunuz. Varsayılan olarak mavi renkte bir ışıklandırması bulunuyor Apex 100’ün. Renk değişimi yapmanız mümkün değil ama programdan bu ışığın gücünü ayarlayabiliyor, nefes alıp verme efektini aktive edebiliyorsunuz.

SteelSeries Engine 3 aynı zamanda klavye tuşlarına makro tuşları atamada da işlev sağlıyor. Dilerseniz belirli tuş kombinasyonlarını girebiliyorsunuz, dilerseniz de metin makroları oluşturarak, tek tuşla belirlediğiniz yazının yazılabilmesini sağlıyorsunuz. (Daha çok yazılımcıların işine yarayabilecek bir özellik.) Makrolarda tuşların basılma sırasında, arada ne kadar süre olacağını da ayarlayabilmektesiniz.

Söylediğim gibi Apex 100’ün fiyatı gayet makul ve sade ve şık bir oyuncu klavyesi arayanların kolaylıkla tercih edebileceğini söyleyebilirim. Eğer daha donanımlı bir klavye peşindeyseniz de SteelSeries Apex M800’e göz atabilirsiniz.

ARTILAR
+Sade ve şık tasarım
+20 milyon tuş basma ömrü
+Makro desteği

EKSİLER
-İster istemEz “Oyuncu klavyesi” denilince daha fazla özellik beklenebiliyor.

NOT:85

Tuna Şentuna

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

RT @guvencat: BUG Jr hocamız Arda Çevik, Master BUG teziyle bu ayki @leveltr 'nin konuğu! Tebrikler Arda bir kez daha! Teşekkürler @Ertugru
GameX 2017 Fuarını geziyoruz! Canlı! https://t.co/aoO6N8qEjR https://t.co/Y5aUOUByTR

Flickr