The Elder Scrolls VI… Gözlerimiz yollarda kalmıştı…

The Elder Scrolls serisi hem 80’lerin hem de 2000’lerin nesline eşit derecede hükmetmeyi başarabilen sayılı fikri mülklerden birisi.

Biz seneler seneler önce -haritasının ne kadar devasa olduğunu bile bilmeden- oynadığımız Daggerfall’da ne kadar iyi vakit geçirdiysek şimdiki genç arkadaşlar da Skyrim’i eşdeğer seviyede bir tutkuyla tükettiler. Bazıları 1000 saati geride bıraktı ve oyun halen bilgisayarlarında kurulu, sayıları da hiç az değil.

Haliyle, Skyrim’in üzerine yeni bir Elder Scrolls oyununun gelmeyeceğini iddia edeni dehlemeye hepimiz hazırdık da, işte, sanki “henüz zamanı gelmedi” hissiyatı da bir miktar yerleşmişti üzerimize. Bugün Bethesda kısa bir teaser ile yeni oyunu duyurup üzerine başka hiçbir detay vermediğinde, sanki dünya bir saniyeliğine durmuş ve güzelleşmiş gibi geldi.

Oyunun adı kısmen belli, çıkış tarihi yok, detay yok. Kısa teaserdan tek seçebildiğimiz de grafiksel açıdan seri tarihinde yeni bir çağın açılıyor olabileceği gerçeği.

Bekleyelim bakalım.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Disk sürücüsüz Xbox One S tanıtıldı. https://t.co/WoySz1kB1x https://t.co/hnzDAcluSl
Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls ve Heavy Rain için PC vakti! https://t.co/XCsXnBQraC https://t.co/IG3mmUKhwB

Flickr