Türkiye bağımsız oyun geliştiricilerini destekliyor!

Türkiye dünyanın her yerindeki bağımsız oyun geliştiricilerine hayallerindeki oyunu geliştirme fırsatını sunuyor.

Bu seneki Gamescom fuarının partner ülkesi olarak küresel dijital oyun sektöründeki yerini sağlamlaştıran Türkiye, dünyanın her yerindeki bağımsız oyun geliştiricilerinin yararlanabilecekleri Turkey Loves Indies kampanyasını duyurdu.

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) işbirliği ile hazırlanan kampanya, www.turkeylovesindies.com web sitesinin yayına girmesiyle hayata geçti. Geliştiriciler Türkiye’deki oyun geliştirme fırsatlarını ve geliştiricilere verilen destekleri bu adresten öğrenebilecekler.

Türkiye’nin bağımsız oyun geliştiricilerine verdiği güçlü desteğin tüm dünyada duyulmasına hizmet edecek kampanyada TOGED ve TYDTA’nın yanı sıra ODTÜ Teknokent ve Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (Turkish Electro Technology – TET) de destekleriyle yer alıyorlar. Turkey Loves Indies, dünyanın her yerindeki bağımsız oyun geliştiricilerine hayallerindeki oyunu yaratma şansını vermeyi ve ülkemizde bağımsız geliştiricilere verilen destekleri vurgulayarak diğer ülkeler için bir örnek teşkil etmeyi hedefliyor.

Geliştiriciler siteyi ziyaret ederek, ülkemizdeki oyun geliştirme fırsatları hakkında bilgi alabilecek ve Türkiye’deki pek çok kuruluşun bağımsız oyun geliştiricilerine sunduğu kapsamlı destekler ile bu destek programlarından nasıl faydalanabileceklerini öğrenebilecekler.

Kampanyanın daha geniş kitlelere duyurulması ve yayılması amacıyla gamescom 2016’nın partner ülkesi olan Türkiye, gamescom öncesi gerçekleşecek iki organizasyonun da sponsorluğunu üstlendi. Bunlardan ilki, her yaştan oyun geliştirme meraklılarını bir araya getiren Respawn, diğeri ise profesyonel oyun geliştiricilerine yönelik Game Developers Conference (GDC) Europe.
Turkey Loves Indies kampanyası ile ilgili daha fazla bilgi için www.turkeylovesindies.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Turkey Loves Indies banner

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Xbox One X, Dünya ile aynı anda Türkiye’de! https://t.co/rIxpcQK05D https://t.co/YEVXq5qO9l
Eski günlerden kalma yapısı ve ilginç konsepti ile dikkat çeken bir yapım olan Press X to Not Die'ı inceledik.… https://t.co/KtniBKC7vh

Flickr