Wolfenstein’ın sansürlü halini gördünüz mü?

Bir efsane olan Wolfenstein serisinin diğer oyunları gibi son oyunu olan Wolfenstein II The New Colossus da Almanya piyasasını karıştırdı.

Sadece oyunun güzelliğinden de bahsetmiyoruz. Evet oyun beklentimizin çok ötesinde bir yapım olarak piyasaya çıktı ve son yıllarda oynadığımız FPS oyunları içinde en akılda kalıcı yapımlardan birisi oldu.

Oyun Almanya’da tam anlamıyla “Nazi” sansürü ile yayınlanıyor. Ayrıca Japonya ve İsrail de Nazi simgelerinin sansürlendiği ülkeler arasında.

Hitler’in bıyığından tutun, adının bile farklı olduğu bir sürümden bahsediyoruz bu arada. Gamalı haç yerine başka bir sembol ve tamamen farklı bir isimle birlikte Wolfenstein II: The New Colossus GERMAN Edition’ı oynamak belki ilginizi çekebilir.

İşte bıyıksız Adof Hitler!

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Kasım ayında Güney Kore’ye gitmeye ne dersin? CHIP’in yarışmasına katıl, en çarpıcı yanıtı ver, Güney Kore gezisini… https://t.co/ZtFeOXygxe
Acer’ın oyunculara yönelik yeni ürünlerini Rusya’da inceledik! https://t.co/iMqehzeCnD https://t.co/nzLw1MkgHd

Flickr