Wreckfest erken erişimden çıkıyor, nihayet…

Yahu dile kolay, bu oyunun ilk bakış yazısını yazdığımda henüz editör değil serbest yazardım. Aradan geçen zamanda Wreckfest kendisini öyle bir unutturdu ki haberleri gelmeye başladığında zihnimin derinliklerini zorlamak durumunda kaldım.

Beş sene kadar önce oyuna ön inceleme yazdığım günlerde mod sayısı kısıtlı, araç sayısı kısıtlı, pist sayısı kısıtlı, grafikler kötü ve hasar modellemesi de on sene önce çıkan FlatOut düzeyindeydi. Wreckfest bu noktadan sonra bir müddet ileriye değil geriye gitti açık konuşmak gerekirse. Bir noktada gelişimin tamamen durduğunu söylemek de mümkün.

Peki şu an durum ne? İncelemesini yapacağız ancak hem hasar modellemesi, hem grafikler hem de mod ve araç çeşitliliği konusunda ciddi bir gelişimden söz etmek mümkün. Umuyorum oyunun Derby moduna da gereken önem verilmiş ve FlatOut’taki o “yarışıp yarışıp duruyoruz işte” havasından bir nebze olsun uzaklaşmak mümkün olmuştur.

Çıkış fragmanı aşağıda, oyunun fiyatı da 59 TL. Türü sevmiyorsanız kaçınmak isteyebilir veya indirimleri bekleyebilirsiniz. Oyun 14 Haziran’da PC, 20 Kasım tarihinde ise PS4 ve Xbox One için satışa sunulacak.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Yerli yapım Curse of Anabelle oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. https://t.co/tZgSc9sfgk https://t.co/vbg8WfI4zu
Overwatch’ta Yeni Görev, Yepyeni Ödüller! https://t.co/1XRkloAaTW https://t.co/19dr6MGx3X

Flickr