Yeni Star Wars: Battlefront seneye geliyor!‏

Electronic Arts, finansal duyuruları ile birlikte yeni Star Wars: Battlefront’un önümüzdeki yıl bizlerle olacağını duyurdu.

Yeni oyunu çıkarmaları pekte sürpriz olamadı. Çünkü EA’nın yayımladığı mali rapora göre Star Wars Battlefront 14 milyonun üzerinde kopya satmayı başardı, bu sayımlar 31 Mart 2016’da son buldu.

Geçen yılki aynı çeyrek raporda net gelir 395 milyon Dolara ulaşırken EA’nın bu yılki çeyrek raporunda müthiş bir artış yaşandı ve 899 milyon Dolara ulaştı. Bütün finansal yıla bakacak olursak EA, 4.5 milyar dolar net gelir elde etti. Böylelikle de yeni Star Wars: Battlefront’un çıkmasına zemin hazırladı.

EA ayrıca Uncharted yaratıcısı Amy Hennig tarafından Visceral çatısı altında geliştirilen yeni Star Wars oyununun muhtemelen 2018 yılında piyasada olacağını da belirtti.

EA’nın CFO’su Blake Jorgensen, “Önümüzdeki üç, dört yıl içerisinde her yıl Star Wars başlıklı yeni bir oyun çıkarmayı planlıyoruz. Gelecek yıl göreceğimiz yeni Star Wars: Battlefront, daha büyük ve daha iyi dünyalara sahip olacak, artık elimizde sadece eski oyunlar değil, üzerinde çalışabileceğimiz yeni filmler de var. Ayrıca oyunda sadece tarihi mekanlar yer almayacak daha önceki oyunlarda olan dünyalarda eklenecek.” sözlerinde bulundu.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

@feritemresoydan Firmalardan gelen basın bültenleri nadiren de olsa sıkıntılı olabiliyor, hemen fark edip el attık. :)
Team Razer ve Evil Geniuses yeniden…. https://t.co/gXdKsryihw https://t.co/o1rxNgvDYg

Flickr