Yore VR ile tanışın!

Yore VR, Steam’in erken erişim sistemindeki bir başka sanal gerçeklik oyunu olarak göze çarpıyor. Yore VR’ı diğer sanal gerçeklik oyunlarından ayıran, sanal gerçeklikte görmeye alışık olmadığımız açık dünya bir sandbox oyunu olması oluyor.

Sadece üzerimizde kıyafetlerimizle başladığımız oyunda, maceramızı bizim kararlarımız şekillendiriyor. Baltayla ateş için odun kırmak, kazmayla demircilik için metal toplamak, harabelerin arasında gezinmek ya da zindanların derinliklerinde saklı hazineleri bulmak oyunda yapabileceğimiz şeyler arasında yer alıyor. Dahası, sadece ormanda uzanmak ve kuş seslerini dinlemek istiyorum diyenler için de Yore VR’ın barış dolu dünyası huzur vadediyor. Demircilik üzerine kurulu olan yapımda tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi bir kılıç dövmeden önce gerekli malzemeleri toplamamız gerekiyor. Ormandan kestiğimiz odunlar oyun dünyasında kaybolup envanterimize eklenmediği için tahtadan bir arabaya yüklememiz ve gerekli madenleri çıkarmak için gerekli aletlere karar vermemiz gerekiyor. Sonunda ocağın başına geçtiğimizdeyse sıcak metali ateşin o kırmızı rengini alana kadar ısıtmamız, sonrasındaysa yavaş yavaş dövmemiz gerekiyor. Kılıcımızı tamamladığımızda ya da oyunda yer alan yayları aldığımızda hünerlerimizi test edebileceğimiz samandan bir kukla da yer alıyor. Son olarak avlanma mekaniğinin eklendiği oyunu heyecanla bekliyoruz.

yore-vr-town-image-1024x512

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr