div class="empower-ad" data-empower-zone="157462">

En sinir eden 5 oyun bölümünde 3. sıra: Half-Life Blast Pit

- Advertisement -

5.Sıra: Driver Tutorial
4.Sıra: Diablo II Act III ormanları

3.Sıra: Half Life Blast Pit

İlk Half-Life kesinlikle bir şaheser, bu konuda hiçbir şüphemiz yok. Oyun dünyasını baştan aşağı değiştiren oyuna saygıda kesinlikle kusur etmiyoruz.

Günümüz FPS‘lerinin aksine Half-Life gerçekten çok uzun bir oyundu. Eskiden FPS‘lerin daha zor olduğunu ve yer yön bulmanın şimdi ki kadar kolay olmadığını da düşünürsek oynanış süresi epey bir fazla oluyordu. Hal böyle olunca arada bazı tatsız kısımlar da ortaya çıkabiliyordu. Blast Pit bölümü ise bu tatsızlığın ta kendisi.

Tentacle_pit

Bölüm hem uzun, hem karmaşık. Ortada üç tane koca tentacle var. Nereye gideceğimi bilmiyorum. Yanlış bir hareketimde bu tentacle‘lar bana saldırıyor ve canımı düşürüyor. Bir kaç düğme var, anladığım kadarıyla bunlara basıp canavarı yok etmem gerek fakat düzenek bir türlü çalışmıyor. Bir yukarı bir aşağı iniyorum ne yapacağımı bulamıyorum. Sürekli dönüp dolaşmaktan midem bulanmaya başlıyor. En sonunda sıkılıp bütün cephanemi yaratığın üstüne boşaltıyorum. Sonrası tabi ki save almayı unuttuğum için bölümün en başına auto-save ile dönmek. Halbuki buraya kadar ne akıcı gelmiştik.

Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Önerilen Haberler