En sinir eden 5 oyun bölümünde 3. sıra: Half-Life Blast Pit

5.Sıra: Driver Tutorial
4.Sıra: Diablo II Act III ormanları

3.Sıra: Half Life Blast Pit

İlk Half-Life kesinlikle bir şaheser, bu konuda hiçbir şüphemiz yok. Oyun dünyasını baştan aşağı değiştiren oyuna saygıda kesinlikle kusur etmiyoruz.

Günümüz FPS‘lerinin aksine Half-Life gerçekten çok uzun bir oyundu. Eskiden FPS‘lerin daha zor olduğunu ve yer yön bulmanın şimdi ki kadar kolay olmadığını da düşünürsek oynanış süresi epey bir fazla oluyordu. Hal böyle olunca arada bazı tatsız kısımlar da ortaya çıkabiliyordu. Blast Pit bölümü ise bu tatsızlığın ta kendisi.

Tentacle_pit

Bölüm hem uzun, hem karmaşık. Ortada üç tane koca tentacle var. Nereye gideceğimi bilmiyorum. Yanlış bir hareketimde bu tentacle‘lar bana saldırıyor ve canımı düşürüyor. Bir kaç düğme var, anladığım kadarıyla bunlara basıp canavarı yok etmem gerek fakat düzenek bir türlü çalışmıyor. Bir yukarı bir aşağı iniyorum ne yapacağımı bulamıyorum. Sürekli dönüp dolaşmaktan midem bulanmaya başlıyor. En sonunda sıkılıp bütün cephanemi yaratığın üstüne boşaltıyorum. Sonrası tabi ki save almayı unuttuğum için bölümün en başına auto-save ile dönmek. Halbuki buraya kadar ne akıcı gelmiştik.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB
Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC

Flickr