Gameforge yeni oyununu tanıttı!

Gameforge ve Sparkypants Studios birlikte gerçek zaman strateji oyunu Dropzone’u bilgisayar ortamı için yayınlayacaklarını duyurdu. Bu Free-to-Play oyun, adrenalinli aksiyonu, derin bir stratejik planlama ve ekipman düzenleme imkanı sayesinde yüksek bir bireyselleştirmeyle birleştirir. Oyuncular rig adı verilen güçlü robotlarında üç pilotun kontrolünü ele geçirir ve değerli puanlar elde etmeye çalışır. Oyuna özel olarak tasarlanan Sparkle engine temeli, 2016’da türün devrimini hazırlayan rekabete dayalı teke tek online mücadeleler sağlar. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız!

Avrupa hakimiyeti savaşı

22. yüzyılda insanlığın hayatta kalması, gizemli bir enerji kaynağı olan ve sadece Jüpiter Ayı Avrupa’da bulunan çekirdeklere bağlı. Cesur kaptanlar Avrupa’da değerli kaynaklar için mücadele ediyor ve korkusuz komutanlar, sürü halindeki bir uzay ırkı olan Kavaş’ların istilası sırasında mücadeleye riglerinin içinde üç pilot gönderir. Ancak gelecekte de parola şudur: Vakit nakittir, acımasız dövüşlerin de süresi tur başına 15 dakikadır.

Köklere dönüş

Karşılaşmalarda oyuncular her RTS’de olduğu gibi riglerini aynı anda yönetir. Kapsamlı bir ara oyunda pilotlar çok sayıda silah ve pasif yetenek kuşanabilir. Her biri belli bir rig ve sınıfta olan, kişiselleştirilen pilotlardan üçü, yönetilecek ekibi oluşturur. Sınıf seçimi komutanın zevk ve taktiğine bırakılmıştır. Dropzone’un devam eden alfa döneminde çeşitli Tanklar (yavaş ama ele geçirmede çok sert), Silahşörler (iyi silahlanmış ama zırhı zayıf), Mekanikler (hareketli üs birimleri) seçip onları drop gemilerinde savaş bölgesine uçurabilirsin. Çeşitli birimlerden oluşan ekibin kuruluşunda sınırlamalar bulunmaz.

İşin özü

Tüm karşılaşmaların temeli YZ ile kontrol edilen Kavaş sürülerini yok etmek ve bu şekilde ele geçirilen “çekirdekleri” haritanın ortasında yükleme yaparak puanlara dönüştürmektir. Çekirdek taşıyan bir rig rakip tarafından yok edildiğinde geriye sadece çekirdek kalır ve diğer pilotlar tarafından toplanabilir. Yok edilen birimler pilotun seviyesine bağlı olarak belli bir süre sonra yine kendi drop gemilerinde yeniden belirir. Drop gemileri aynı zamanda mücadeleler sırasında pilotlara gerekli onarımları yapmak için muhafaza sağlar.

Temel hedefin dışında her kart üç rastgele oluşturulmuş ikincil görevler sunar. Bunlar zorluk derecesine göre ekstra puan kazandırır. Örneğin “total vizyon” aynı anda birden fazla puan getirir. Burada hedef dört haritaya eşit şekilde dağılan Vizyon Kulesi’ni ele geçirmektir. Bu gözetim sistemleri elde edilen puanların yanında taktiksel bir avantaj da sağlayarak sahibine savaş alanından tablolar sunar.

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.