Arcanum’un devam oyununun dökümanları açığa çıktı!

Troika’nın RPG’lerin en parlak zamanında ışıl ışıl parlayan oyununun bir devamı olabilirmiş.

Arcanum: Of Steamworks and Magic Obscura’yı eski oyuncular hatırlayacaktır. Baldur’s Gate’lerin, Icewind Dale’lerin, Nox’ların zamanında piyasaya çıkan ve Troika Games’in kaderini çizen oyunlardan biri olan bu steampunk yapım ne kadar derin, ne kadar muhteşem ise bir o kadar da bug cennetiydi. Troika’nın sonraki oyunlarında da (Temple of Elemental Evil, Vampire the Masquerade: Bloodlines) bu çizgiyi aynen koruduğunu hatırlatmak lazım. Özellikle türün hayranıysanız bu üç oyuna muhtemelen aşık olmuş ve çıldırtan hatalarını görmezden gelmişsinizdir, mümkün olduğu kadar.

Jason Anderson, Tim Cain ve Leonard Boyarsky tarafından kurulan Troika Games 2005 yılında kapılarını kapattı, onca iyi anı ve üç muhteşem ama sorunlu oyun ile beraber. Firmanın kapanışının üzerinden 10 yıl geçtikten sonra Arcanum’un devam oyunu Journey to the Center of Arcanum’a ait bir döküman ortaya çıktı.

Tim Cain bu dökümanın doğruluğunu onaylarken, bu isimde bir oyun olduğunu ve Source Engine kullanılarak tasarlanmasının düşünüldüğünü açıkladı, bu da üzüntümüzü arttıran bir diğer etken. Eğer yapılabilseydi diğer üçü gibi senelerce hatırlayacağımız bir oyun olacaktı muhtemelen ama kim bilir belki bir gün Kickstarter için haberini yayınlarız, ne dersiniz?

2 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Murattt 2 years ago | Cevapla
    6-7 yıl önce bi level dergisiyle gelen dvd de Arcanum u vermiştiniz. Oyunla böyle tanıştım ve yıllarca oynadım. Fakat dvd im kayboldu ve bilgisayar değişti. DVD ye ya da verdiğiniz set up dosyalarını nasıl edinebilirim. İnternetten GOG versiyonu falan varda çok sıkıntı çıkarıyorlar ve update edilmiş oluyor. Bu da grafik hatalarını vs yanında getiriyor.
    • Kürşat Zaman 2 years ago | Cevapla
      Maalesef eski DVD'leri veya içeriğini (lisans süresinin geçmesi sebebiyle) sizlere iletebilme şansımız olmuyor. :(

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Acer’ın oyunculara yönelik yeni ürünlerini Rusya’da inceledik! https://t.co/iMqehzeCnD https://t.co/nzLw1MkgHd
RT @adogan_ozcan: Geldi yine efendimissssss ... @leveltr https://t.co/alhwXuzKUt

Flickr