Aurion: Legacy of the Kori-Odan, hem gerçek hikayesi olsun hem de oyunun kendisi açısından olsun, ilginç bir oluşum. Oyun yapımcıları oyunu, Aksyion-Fantezi ile Aksiyon-RPG arasında bir yerde değerlendiriyorlar. Yani oyun hem çatışma ve savaş sistemine önem verirken aynı zamanda Afrikan mitolojisine dayalı bir hikayesi mevcut. En yakın karşılaştırma sanırım, Dust: An Elysian Tail ile Dusty Revenge arasında bir yerde olur.

Oyunun yayımcısı olan Plug-In Digital ile birlikte bir süredir çalışan ekip, Kickstarter’da oyunları için kampanya başlattılar. Kampanya gerçekten kısa süreli, yani öyle ki 11 günü kaldı ve hedef sadece 40.000 Euro. Bu yazıyı yazarken toplanan miktar 23.456 Euro oldu. Yolun yarısına vardılar ve toplamaları gereken bir o kadar daha miktar var. İşin ilginci ise esas hedefe ulaştıktan sonra hedefin genişletileceği de çok bariz.

Oyunun gerçek hikayesine gelirsek, oyunun yapımcıları Kamerun merkezli stüdyo olan Kiro’o Games. Yani Afrika asıllı ve yaptıkları oyunda Afrikayla alakalı. Uzun zamandır Afrikayı konu alan bir oyunla karşılaşmadık, en sonuncusu Ubisoft’un Far Cry 2’si olmuştu. Umarız Kamerunlu stüdyo başarılı olur ve Afrikanın adını taşıyabilir.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

F1 Espor Pro Series’in tek Türk pilotu Cem Bölükbaşı sezonun son yarışına çıkıyor https://t.co/rxAjLlqnfb https://t.co/MllrzjmNOh
Red Bull Player One’da şampiyon ‘’Jumong’’ oldu https://t.co/UbCbCZKe6R https://t.co/GzLZBvplDd

Flickr