Bir uzay istasyonunun enkazında dokuz dakika!

Geçtiğimiz yılın sonunda duyurulan ve E3’te meraklandırıcı bir videosunu izlediğimiz Adr1ft’in oynanış videosu yayınlandı.

Dokuz dakika süren oynanış videosunun başlarında havada uçuşup duran marul yaprakları dışında bir sorunumuz gözükmüyor, her şey o kadar sakin ki elimizden bıraktığımız ve yerçekimsiz ortamda uçup karşı duvara çarpan darbeye dayanıklı el terminalinin başına bir şey gelir diye korkuyoruz. Sonraki odalarda da büyük bir sorun yok, sadece havada uçan küçük parçalar var, sanki biraz önce ciddi anlamda sallanmışız gibi.

Sonra bir kapı daha açılıyor ve işte orada, olayların öncesinde falan değilmişiz ve uzay istasyonumuzdan geri kalanlar karşımızda uzay boşluğuna saçılmış durumda. Binlerce çöp içinde boşlukta cansız yatan arkadaşımızı görüyor ve yanındaki telsizi alıp süzülmeye devam ediyoruz, üzerine tüneyebileceğimiz büyükçe bir parça bulana kadar.

Oculus Rift’in çıkış oyunu olacak olan ve Xbox yöneticilerinden Adam Orth’un, attığı bir tweet’e gelen topluluk tepkileri sebebiyle görevini bırakmak zorunda kaldığı, hayatını alt üst eden olayların bir metaforu olarak tasarladığı Adr1ft 2016 yılının ilk yarısında bizlerle olacak.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

World of Tanks Baştan Aşağı Yenilendi https://t.co/hlS9V3aIgj https://t.co/OlzaOe0q5w
Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da final zamanı https://t.co/qdhXmg5yJR https://t.co/bPcVgVI7Qx

Flickr