Başlık biraz garip oldu. Tim Schafer’ın başında bulunduğu Double Fine’ın yeni oyunu Headlander da bir o kadar garip.

70 ve 80’lerin bilim kurgularını andıran bir evrende geçen oyunda, uçan bir kafayı kontrol edeceğiz. Bu uçan kafa başka vücutların üzerine konarak onları kontrol edebilecek, o vücutlara has özelliklere sahip olabilecek ve akciğerlere kavuştuğu için konuşabilecek. Her yeni vücutta farklı ofansif ve defansif özellikler bulunacak.

Bunlara rağmen Headlander tam olarak bir aksiyon oyunu değil. Daha çok araştırma, keşfetme ve başka karakterler ile etkileşime girmeye dayalı bir oyun olacak. Geçmişini hatırlamayan uçan kafanın kimliğini bulmasına yardım ederken birçok sıradışı ve komik olaya tanıklık edeceğiz. Kısacası bir Double Fine oyunundan beklediğiniz her şey bu yapımda da olacak.

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Xbox One X, Dünya ile aynı anda Türkiye’de! https://t.co/rIxpcQK05D https://t.co/YEVXq5qO9l
Eski günlerden kalma yapısı ve ilginç konsepti ile dikkat çeken bir yapım olan Press X to Not Die'ı inceledik.… https://t.co/KtniBKC7vh

Flickr