Başlık biraz garip oldu. Tim Schafer’ın başında bulunduğu Double Fine’ın yeni oyunu Headlander da bir o kadar garip.

70 ve 80’lerin bilim kurgularını andıran bir evrende geçen oyunda, uçan bir kafayı kontrol edeceğiz. Bu uçan kafa başka vücutların üzerine konarak onları kontrol edebilecek, o vücutlara has özelliklere sahip olabilecek ve akciğerlere kavuştuğu için konuşabilecek. Her yeni vücutta farklı ofansif ve defansif özellikler bulunacak.

Bunlara rağmen Headlander tam olarak bir aksiyon oyunu değil. Daha çok araştırma, keşfetme ve başka karakterler ile etkileşime girmeye dayalı bir oyun olacak. Geçmişini hatırlamayan uçan kafanın kimliğini bulmasına yardım ederken birçok sıradışı ve komik olaya tanıklık edeceğiz. Kısacası bir Double Fine oyunundan beklediğiniz her şey bu yapımda da olacak.

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Logitech, “2018 iF Design Awards”tan ödülleri topladı. https://t.co/i0eMK9HYfp https://t.co/Plr7dXkBVm
The Division 2: Yaklaşıyor yaklaşmakta olan... https://t.co/ZCuX1baJbg https://t.co/EizBvssnic

Flickr