Driveclub’ın yapımcıları Codemasters’a katıldı!

Geçtiğimiz günlerde Sony tarafından fişi çekilen Evolution Studios’un ekibi, yarış oyunu deyince akla gelen ilk firmalardan birine, Codemasters’a katıldı.

PS3’ün çıkış bombalarından olan MotorStorm’un ve WRC serisinin ilk dört oyununun yapımını üstlendikten sonra Driveclub’ı geliştiren Evolution Studios’un, genel anlamda inişli çıkışlı bir grafiği olduğu söylenebilir. Bir yarış oyunları tutkunu olarak bugüne kadar yaptıkları hiç bir oyunu bayıla bayıla oynamadığım gibi, Driveclub’ın da hiç bir zaman büyük bir fan’ı olmadım. Diğer taraftan Driveclub’ın berbat bir çıkışın ardından kendisini topladığını ve vaat ettiği oyun olmaya çok yaklaştığını da kabul etmek gerek.

Sony tarafından gözden çıkartılan firma, yarış oyunları ile bilinen bir diğer dev firma tarafından kurtarılmış gibi gözüküyor. En son oyunları DiRT Rally ile müthiş bir işe imza atan Codemasters, bundan sonra Evolution Studios çalışanlarının yeni yuvası olacak.

Motorstorm ve Driveclub’ın isim hakları Sony’de kalmaya devam ediyor, haliyle firmanın yeni oyunu bambaşka bir fikri mülk olacak.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr