Fortnite’ın iOS Sürümü Çıktı

Epic Games’in PC, Mac ve konsol platformlarında on milyonlarca oyuncunun severek oynadığı çevrimiçi PvP hayatta kalma oyunu Fortnite bugünden itibaren iOS işletim sistemli mobil cihazlarda da oynanabilecek.

Epic Games’in tüm dünyayı etkisi altına alan oyunu Fortnite Battle Royale bugün itibariyle PC, Mac, PlayStation 4 ve Xbox One’ın ardından iOS platformuna da geldi. 12 Mart tarihinde sadece davetli kullanıcıların erişimine açılan oyunu artık uygun iOS cihazlara sahip herkes oynayabilecek.

Oyunun iOS sürümü PC, Mac ve konsol sürümleriyle aynı haritalara, aynı oynanış mekaniklerine, içeriğe ve haritalara sahip. Bu da oyunu herhangi bir platformda oynayan oyuncuların mobil sürüme çok kısa sürede alışmasına imkân tanıyor. Fortnite’ın tüm sürümlerinin aynı güncellemeleri alacağını belirten Epic Games, oyunun Android cihazlara da yakın zamanda geleceğini açıkladı. Mobil cihazlar için Bluetooth kontrolcü desteği eklenmesi de şirketin planları arasında.

Fortnite’ın farklı platformlarda oynamayı kolaylaştıran başka bir faktör de oyunun Cross Play ve Cross Progression özellikleri. Cross Play sayesinde oyuncular Fortnite’ı farklı platformlardaki arkadaşlarıyla bir arada oynayabiliyor. Yani oyunu PC’de oynayan bir oyuncu arzu ederse PS4, Mac, iOS ve Android oyuncularıyla aynı oyuna girebiliyor. Benzer şekilde Xbox One sahipleri oyunu PC, Mac, iOS ve Android oyuncularıyla beraber oynayabiliyorlar. Cross Progression özelliği ise oyuncuların bir platformda kaydettikleri ilerlemenin ve satın aldıkları içeriklerin sözü edilen platformlar arasında eşleştirilmesini sağlıyor.

Oynaması tamamen ücretsiz olan Fortnite Battle Royale’in iOS sürümü https://itunes.apple.com/us/app/fortnite/id1261357853 adresinden indirilebilir. Fortnite Battle Royale’i oynamak için iOS 11 işletim sistemli iPhone 6S/SE, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2, iPad 2017 veya daha yeni bir cihaz gerekiyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.