Mad Max siyah-beyaz çekilseydi nasıl olurdu?

Eski filmlerine laf söylettirmeyen bizleri bile mest ettiren yeni Mad Max filmi senenin en büyük sinema olaylarından biriydi, muhtemelen siz de bayıldınız.

Filmin hiç bitmeyen aksiyonu, 7/24 göreve hazır gitaristi(!), karakterlerin işlenişi ve özellikle de kullanılan renk paleti aklımızı başımızdan aldı, günlerce her arkadaş toplantısında bu filmin geyiğini yaptık, hala da buna devam ediyoruz.

Dediğimiz gibi film özellikle renk paleti ve sanatsal yönetimiyle çok beğenildi, ancak Frank Miller daha önceki bir röportajında filmi aslında siyah beyaz olarak çekmeyi düşündüğünü, önündeki diğer seçeneğin de tüm renk paletinin kullanımı olduğunu ve filmin bir “gişe” filmi olmasından hareketle ikinci seçeneği seçmek zorunda kaldığını belirtmişti.

Filmin, Frank Miller’ın bu röportajından yola çıkarak sadece efekt sesleriyle ve diyalogsuz olarak hazırlanan Black & Chrome adlı fan yapımı versiyonu Vimeo’da kendisine yer bulmuş durumda ancak bu videonun legallik durumu hakkında bir bilgimiz yok. Diyalogları ve müzikleri olmayan bu versiyona bir göz atabilirsiniz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Arkadaşlar 25 adet WoW: Battle for Azeroth beta kodunu katılım yoğunluğuna göre sosyal medya kanallarımıza dağıttık… https://t.co/ZPjNP7TU4O
Yaz ayları oyun ayları! Yeni oyunlar, oyunlara yönelik koleksiyonlar ve yeni konsollar için kenara bir miktar para… https://t.co/GdDRAHfGDX

Flickr