Philip K. Dick sevenler için: Californium

Philip K. Dick’in hikayelerinden esinlenen Californium, 17 Şubat tarihinde PC ve Mac için piyasaya çıkıyor.

Ülkemizde “Yüksek Şatodaki Adam – The Man in the High Castle”, “Gökteki Göz – Eye in the Sky” ve “Çığrından Çıkmış Zaman – Time Out of Joint” gibi eserleriyle tanınan bilimkurgu türünün büyük ustası Philip K. Dick 1982 yılında aramızdan ayrılmıştı.

Gelişen teknoloji ile beraber bazı eserlerini görsel olarak da deneyim etme şansı bulduk ki bunların arasında tadı damağımızda kalan bir bilgisayar oyunu olan UBIK ile Richard Linklater’ın kendine özgü tarzıyla sinemaya uyarladığı, yine çok sevdiğimiz “A Scanner Darkly” de yer alıyor. Ayrıca her ikisi de birer bilimkurgu kültü olan Blade Runner ve Total Recall’un da Dick’in eserlerinden esinlendiğini hatırlatmak gerek.

Darjeeling tarafından geliştirilen macera oyununda 1967 yılının Kaliforniya’sındayız ve ilk romanını bir türlü bitiremediğinden karısı ve editörü tarafından terk edilmiş Elvin Green’in hikayesine konuk oluyoruz. Elvin içinde bulunduğu zor durumdan kurtulmanın yolunu da alkol ve uyuşturucularda bulur. Bunların yardımıyla(!) bilincinde alternatif bir gerçeklik yaratır ve içine düşer!

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Playstore’da bayrama özel indirimler var! https://t.co/vZsIQqdCuF https://t.co/mUFGdJM5sC
Death Stranding yine kafamızı allak bullak etti… https://t.co/GqxbhAef1Q https://t.co/uApY5gYBe6

Flickr