Playstation 4’ün satışları tıkırında…

Mali yılın bitmesinin ardından rakamlar açıklandı Playstation 4’ün satış gelirleri geçen mali yılın ilk çeyreğine (Nisan-Mayıs-Haziran) göre %12.1 artış gösterdi.

Geçtiğimiz yıl aynı dönemde toplam 2.7 milyon adet PS4 satan Sony, bu yıl satışların 3 milyon adede yükseldiğini ve işletme karının da 160 milyon dolar’a ulaştığını açıkladı. Bunda satışlar kadar yeni üretime geçen Playstation 4’lerin üretim maliyetlerinin düşürülmüş olmasının da elbette payı var.

Toplam satışlar konusunda ise, bilindiği gibi sevgili konsolumuz henüz iki yaşına bile basmış değil, buna rağmen toplam satışları da 25.3 milyon adede ulaşmış durumda. Bu Sony’nin öngördüğünün üzerinde bir satış rakamı ve Sony’nin bir sonraki mali yıl hedefi 31 Mart 2016 sonuna kadar 38.8 milyon PS4 satmış olmak.

Sony’nin aynı dönemde Xbox One ve Xbox 360’ın toplamından daha fazla PS4 sattığını da not olarak ekleyebiliriz.

jpg

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. eray 2 years ago | Cevapla
    fiyat azalıcakmı onu söyle

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB
Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC

Flickr