div class="empower-ad" data-empower-zone="157462">

Steam VR oyunları OSVR’a eklendi!

- Advertisement -

Oyuncu ekipmanları ve oyun deneyimini zenginleştiren yazılımların yanısıra farklı teknolojik alanlarda geliştirmeler yapan Razer, SteamVR oyunlarının OSVR Hacker Development Kit’e entegre edildiğini duyurdu.

OSVR (Open Source Virtual Reality), Razer’ın VR geliştiricisi Sensics ile birlikte yürüttüğü açık kaynaklı bir sanal gerçeklik platformu. Platform ortakları arasında Intel, Visionics, Unigine ve Leap Motion da var. Oyunlar için mümkün olan en iyi sanal gerçeklik deneyimini sunmak isteyen OSVR için bir yazılım platformu da denebilir. Platform, geliştiricilerle oyuncuları tek bir platformda birleştiriyor.

“Herkes için sanal gerçeklik” mottosuyla yola çıkan OSVR’da tüm şemalar ve kaynak kodları herkes için ücretsiz kullanıma açık. Geliştiriciler bu şema ve kodları kullanarak kendi donanım ve yazılımlarını geliştirebiliyor. Bu ekosistemle kullanılan sanal gerçeklik başlığı ise “OSVR Hacker Development Kit” adını taşıyor. Hem OSVR SDK hem de Hacker Development Kit başlığı tüm VR meraklıları, geliştiriciler ve ilgi duyanlar için osvr.org üzerinden 299,99 dolara satılıyor.

CES 2016’nın yıldız ürünleri arasında gösterilen, fiyat-performans açısından diğer VR başlıklarından daha avantajlı olduğu yorumları yapılan OSVR’ı daha yakından tanımak için: http://www.razerzone.com/store/osvr-hdk

Son güncelleme ile birlikte OSVR’a eklenen SteamVR oyunlarının listesi şu şekilde:

Team Fortress 2

Team Fortress 2, Valve’ın geliştirdiği ve yayınladığı çok beğenilen bir FPS oyunu. Takım oyunu tabanlı Team Fortress 2’da kendine özgü dokuz karakter sınıfını oynayabiliyorsunuz.
Web Sitesi: http://www.teamfortress.com/

- Advertisement -

Half-Life 2

Half-Life 2 yine Valve’ın geliştirdiği bir başka beğenilen FPS. Half-Life’ın devamı olan oyunda ana karakter Gordon Freeman’ı kontrol ederek dikta imparatorluğu Combine’a karşı savaşabilir ve distopik alternative dünyaya özgürlüğü getirebilirsiniz.
Web Sitesi: http://half-life2.com/

Elite: Dangerous

Elite: Dangerous bir uzay macerası, ticaret yapıp savaşabileceğiniz bir simülatör. Elite serisinin dördüncüsü.
Web Sitesi: https://www.elitedangerous.com/

Live for Speed

Live for Speed, arcade modlarının ve direksiyon yardımının olmadığı bir online yarış simülatörü. Oyuncular bir yandan araçlarını sürerken diğer yandan da gerçekçi fizik olaylarıyla karşı karşıya kalıyor. LFS pek çok hayali arabayı ve BMW Sauber F1.06, Volkswagen Scirocco gibi lisanslı modelleri kapsıyor.
Web Sitesi: https://www.lfs.net/

Basın bülteninden derlenmiştir.

Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Önerilen Haberler