Witcher 3’ün geliştiricilerinden yeni bir stüdyo

Witcher serisi oldukça başarılı gidiyor. Üçüncü oyun hala ortalığı kasıp kavururken (MGS V gündeme yeni yeni oturdu ama) geliştiricilerden yeni bir haber geldi. Oyunda çalışan ekibin bir kısmı kendi stüdyolarını kurmak için CD Projekt Red ile yollarını ayırdılar.

Yeni stüdyonun adı Wickerman Games. Amaçları kimsenin yapmadığı ve yapmaya çalışmadığı oyunları yapmak. Bu stüdyoyu kurarken CD Projekt Red’de öğrendikleri müşteri öncelikli hizmet anlayışını benimsediklerini söylüyorlar. Bu doğrultuda her zaman DRM-free oyunlar geliştireceklermiş.

Tahmin edeceğiniz üzere ekip yine masa üstü rol yapma oyunlarının hayranı. World of Darnkess, Call of Cthulhu ve Dungeons & Dragons gibi oyun dünyalarından çok etkilendiklerini söylüyorlar.

Son olarak oyun geliştirme süreçleri oldukça transparan olacakmış. Sık sık video ve oynanabilir sürümler yayınlayacak ekip.

Witcher 3 henüz çıkmış, CD Projekt Red Cyberpunk üzerinde çalışırken bu şekilde bir çeşitlilik olması özellikle rol yapma oyunlarını sevenler için hiç de kötü bir haber değil.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Arkadaşlar 25 adet WoW: Battle for Azeroth beta kodunu katılım yoğunluğuna göre sosyal medya kanallarımıza dağıttık… https://t.co/ZPjNP7TU4O
Yaz ayları oyun ayları! Yeni oyunlar, oyunlara yönelik koleksiyonlar ve yeni konsollar için kenara bir miktar para… https://t.co/GdDRAHfGDX

Flickr