Xbox One’ın Reputation Sistemine değişiklikler geliyor.

Microsot, Xbox One’ın Reputation sistemine değişiklikler getireceğini duyurdu ve detayları daha sonra açıklayacaklarını söyledi. Xbox patronu Mike Ybarra twitterda, Microsoft’u reputation sistemine göz attığını ve yakında değişiklik yapacaklarını söyledi. Bundan fazlasını söylemeyip, ayrıntı vermeyen Mike detayların sonra geleceğini ekledi.

Şuan Reputation Sisteminde 3 ayrı kategori var ki bunlar aşağıda ki resimdeler. 2014 Temmuz itibari ile oyuncuların büyük bir çoğunluğu Yeşil kategorideler ve bu sizin gamercardınızda gözükecektir.

2932703-rep

Microsoft’un dediğine göre;

Rapor edilmeden oynadığınız saat arttıkça daha iyi bir reputation’a sahip olursunuz. Sistem algoritması, Xbox Live’da sürekli olarak toplum tarafından rapor edilen oyuncuları tesip etmek üzerine çalışır. Oyuncuların büyük bir çoğunluğu ise diğer oyuncular tarafından rapor edilmiyor ve bu da iyi bir reputation’a sahip olmanızı sağlıyor.

Ancak bir sorun var ki Microsoft’un Reputation Sisteminin algoritması aynı zamanda diğer oyuncuları durduk yere ya da yetenekli oyuncuları kötü göstermek isteyen kişilerin “sahte” raporlarını da alıyor. Ybarra’nın twitine cevap atan kişilerin söylediği tam olarak bu ve şuanda bazı oyunlarda olanda aynen bu, Gears Of War: Ultimate Edition gibi.

Bakalım Xbox oyuncularının reputation’ını etkileyecek nasıl değişiklikler gelecek.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

"Londra'nın kasvetli havası yetmediyse üzerine bir de İspanyol gribi ve vampirleri ekleyelim!" Vampyr incelemesi;… https://t.co/xLhQIb8lx4
LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB

Flickr