Xbox’ın Windows 10 üzerindeki stream kalitesini nasıl arttırabilirsiniz?

Windows 10’un çıkışı ile birlikte Xbox oyunlarını Windows 10 üzerinden stream edebilmeye başladık bilindiği gibi, Reddit’ten bir grup kullanıcı ise bunun kalitesini arttırmanın bir yolunu buldu.

Bilindiği gibi stream uygulaması henüz bebek sayılır, haliyle bu yayının kalitesi de neredeyse “safe-mode” diyebileceğimiz, performansa dönük endişeler dahilinde oluşturulmuş bir konfigürasyona dayanmakta. Redditörlerin bulduğu yol ise bu yayının kalitesini Windows 10’daki Xbox uygulaması üzerinden arttırmanın bir yolunu bulmuş durumda.

Bunun için yapmanız gerekenler hiç de zor sayılmaz.

– Windows Explorer’ı kullanarak %localappdata%\Packages\ klasörüne girin.
– “Microsoft.XboxApp” klasörünü bulun.
– “Local State” klasörünü açın.
– Notepad kullanarak “userconsoledata” dosyasını açın.
– Ara seçeneğini kullnarak “IsInternalPreview” satırını bulun
– Değişken “True” olarak değiştirin, dosyayı kaydedin ve kapatın.

Bu ufak değişiklik size Xbox uygulaması üzerinden stream seçeneğini “very high” konfigürasyonuna getirebilmenizi sağlayacak ve bunun da ciddi bir fark yarattığını söylememiz gerek. Ayrıca Microsoft in-home-streaming hızını da 3mbps’den 20mbps’ye çıkartmış durumda.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Acer’dan oyuncular için yeni ürünler! https://t.co/dPu9Kym51r https://t.co/ohUSqKDzKe
HyperX üç tane 2018 Red Dot ödülü kazandı https://t.co/paoU2P8ahp https://t.co/43Ct0riLqJ

Flickr