Konsol müzesi Monster’ın Kadıköy mağazasında!

Demo Gaming – Dijital Oyun Konsolları Müzesi’nden seçilen parçalarla 8 hafta boyunca Monster Notebook’un Kadıköy mağazasında düzenlenecek sergiyle oyunseverler oyun konsollarının zaman içindeki değişimine şahit olacaklar.

Yüksek performanslı oyun bilgisayarları ile oyun donanımlarının geldiği son noktayı temsil eden Monster, Kadıköy’deki mağazasında Merlin’in Kazanı kurucusu Murat Oktay’ın yıllar içerisinde bir araya getirdiği koleksiyonuyla oluşturduğu Dijital Oyun Konsolları Müzesi’nin katkılarıyla 8 hafta sürecek bir sergi düzenleyecek.

Desteklediği çeşitli etkinlik ve organizasyonlarla ülkemizdeki oyunculuk ekosistemine ve kültürüne her fırsatta katkı yapan Monster Notebook, bu kez ev sahipliği yapacağı bir sergiyle oyun cihazlarının zaman içindeki gelişimini oyun meraklılarına gösterecek. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük oyun konsolları koleksiyonuna sahip olan Demo Gaming – Dijital Oyun Konsolları Müzesi’nin işbirliği ile düzenlenecek sergi 8 hafta sürecek ve serginin her hafta farklı bir konusu olacak.

30 Mayıs Salı günü “İlk Oyun Konsolu” temasıyla ziyaretçilerini karşılayacak olan sergi, her salı günü oyunseverleri birbirinden ilginç konsollarla buluşturacak. Sergiyi ziyaret eden oyun tutkunları sergide ilk Türk konsolları, ilk el konsolları, Türkiye’ye damga vuran cihazlar, klasik oyunlar, en ilginç oyun aksesuarları, retro sanal gerçeklik gözlükleri gibi pek çok ilginç parçayı yakından görüp, oyun dünyasının ilklerine şahit olacaklar.

Demo Gaming – Dijital Oyun Konsolları Müzesi ve Monster işbirliği ile düzenlenecek sergiyi 30 Mayıs’tan itibaren pazar günleri hariç haftanın her günü 09.00 – 19.00 arasında Monster’ın Kadıköy mağazasının ikinci katında ziyaret edebilirsiniz.

”Basın Bülteninden derlenmiştir.”

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Starcraft oynamak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! https://t.co/uNVkuwGR7l https://t.co/1BIjzTfYp4
Private Division ve V1 Interactive'in yeni oyunu Disintegration ile tanışın https://t.co/vy0LnQ80LX https://t.co/OCkxl4dOlm

Flickr