Gamigo AG, 30 milyon oyuncuya sahip Looki’yi satın aldı!

İnternet üzerindeki en büyük online oyuncu platformlarından birisi olan ve 30 milyon aktif oyuncuya sahip olan Looki satın alındı.

Avrupa ve Kuzey Amerika’da oyun sektörünün en atak firmalarından olan Gamigo AG, yaptığı son açıklama ile merkezi Münster’de olan ve ciddi bir oyuncu kitlesine sahip olan Looki Publishing GmbH’i satın aldığını açıkladı. Böylece Gamigo AG’nin toplam oyuncu sayısı 65 milyonu geride bırakırken, Infernum Games GmbH üzerindeki hissesi’de %50’den %100’e çıktı.

Genellikle browser tabanlı oyunları ile tanıdığımız ve ülkemizde sonradan Türkçe desteğine de kavuşan Wargame 1942, Desert-Operations, Empire Universe, Romadoria, MechRage ve Vikingler Diyarı ile tanınan Looki toplamda 30 milyondan fazla aktif oyuncuya sahipti. Oyunları 22 dilde yerelleştirilen firmanın Gamigo AG tarafından ne kadar bedelle satın alındığı ise açıklanmadı.

Looki cephesinde beklentiler bu satın alınmanın sadece iyiye işaret olduğunu gösteriyor. Alıştığımız platform kaldığı yerden, daha büyük imkanlar ile devam edecek ve Empire Universe serisi gibi oyunların yeni versiyonları çok daha rahat imkanlar ile geliştirilmeye devam edecek.

Bu satın alınmanın firmanın ilerleyen dönemde free-to-play bazlı MMO oyunlar üretimi konusunda yeni projeler ile karşımıza çıkmasına vesile olmasını bekliyoruz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr