Battlevoid: Harbinger

Gönderen - - İncelemeler, 4 Fazlasi

Battlevoid: Harbinger

Bir süre önce başlayan iki boyutlu ve piksel piksel oyun trendi tüm hızıyla devam ediyor ve biz de hazır Steam yıl sonu indirimlerinde hayli ucuza yakalamışken (3.60 TL) bunlardan birisini ele alıyoruz.

Battlevoid: Harbinger, Bugbyte tarafından 24 Şubat 2016 tarihinde Steam üzerinden piyasaya sürülmüş olan, strateji, simülasyon ve aksiyon tarzlarının harmanlandığı, çok keyifli ve tam anlamıyla zaman öldürmelik diyebileceğimiz içerikte bir yapım. Mesela, Steam’de her gün oynadığınız MMO’ya devasa bir update mi geldi? Açın Battlevoid’i, bırakın Steam arkada yüklemesini yapadursun, siz de oyununuzun keyfine bakın.

Üç ana kısımdan oluşan bir eğitimden sonra oyuna kolay, orta ya da zor derecelerde başlayabiliyorsunuz. İzleyeceğiniz herhangi bir hikaye yok, zorluğu seçtikten sonra başlangıç geminizi seçip oyuna giriyorsunuz ve size önceden hazırlanmış üç-dört farklı rastgele görevden birisi öneriliyor, hepsi bu.

ss_8ad07f09138ce3cce2c43ae5bc245f968ef7ead7-1920x1080

“Biraz Battlevoid: Harbinger oynayıp dışarı çıkarım.”
Daha önce de söylediğimiz gibi Battlevoid: Harbinger biraz oynadıktan sonra dışarı çıkmalık, çerezlik bir oyun. Biraz bahsetmek gerekirse oyunda pratikte bir level atlama mantığı mevcut, siz de oyunu oynarken tecrübe kazanıyorsunuz ancak bu herhangi bir yerde gözümüze sokulmuyor, yani halihazırda kullanabileceğimiz bir yetenek ağacı veya öldükten sonra kontrol edebileceğimiz bir leaderboard da yok oyunda. Sadece her yeni seviyede -başlangıç gemisi olarak- daha donanımlı bir seçenek sunuluyor.

Oyunda silah yapmak, satın almak ya da gemi almak için para yerine metal parçalar kullanılıyor. Bir de Upgrade puanlarımız var ki onlar da sahip olduğumuz silahları geliştirmemizi sağlıyor.

ss_ecd550b25c66f408f3bec6de5583e9490b5ef89d-1920x1080

Bunların hepsi görevlerden ya da öldürdüğünüz gemilerden çıkıyor. Kendi geminizi bir kademeye kadar geliştirdikten sonra, ikinci bir gemi satın alıp filonuza ekleyebiliyorsunuz. Böylece önce iki adet gemiyle dolaşmaya başlıyor, daha sonra bunların yanına üçüncü silahşörü de ekleyebiliyorsunuz.

Gezmekten bahsetmişken, oyuna başlamadan önce harita düzenini Random butonuna basıp değiştirebiliyorsunuz. Bu sayede tamamen rastgele olarak oluşturulmuş haritalarda tekrara dayanmayan bir deneyim yaşamanız mümkün.

Bu harita sistemlerden oluşmakta ve siz de bu sistemlerde daldan dala atlayarak geziyor, savaşıyor ve kaynak topluyorsunuz.

battlevoid-harbinger-mod-apk-3

Bu sefer ölmeyeceğim!..
Ama her seferinde ölüyorum çünkü oyun düşük zorluk seviyelerinde bile hayli zorlayıcı… Ya ben çok dikkatsizim (Herkese kafa tutup kabadayılık tasladığım doğrudur.) ya da oyun bu türün Dark Souls’u olmaya ant içmiş, bilmiyorum. Ama daha önce de belirttiğim gibi, seviyeniz arttıkça başlangıç gemileriniz de gelişiyor, haliyle oyun gittikçe kolaylaşıyor.

Oyunda çok fazla gemi var bu arada, yani oyun hikaye anlamında zengin olmasa da içerik ve çeşit konusunda hayli bonkör. Müziklerine de değinmeden geçmeyeceğim çünkü çok rahatlatıcı bir müzik arşivi var, zaten oyunun müziklerini ayrı olarak satmalarından da bu belli.

Battlevoid: Harbinger aynı zamanda mobil cihazlarda da mevcut ancak şahsen deneme fırsatım olmadı. Steam dışında App Store ve Google Play Store’da bulabileceğiniz oyunun mobil fiyatı sadece 3 TL, aklınızda bulunsun derim. Uzun yolculuklarda zaman öldürmek için oynanabilir.

Uygar GENÇ

İyi

  • Zaman öldürmelik
  • Basit Oynanış
  • Muhteşem müzikler

Kötü

  • Hikaye yoksunu
8.0

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Xbox One X Project Scorpio Edition'ın kutusunu açtık! https://t.co/hnzNtUjkpD
Battlerite’dan bir başarı daha. https://t.co/caYwmB74LK https://t.co/el24JZFfAp

Flickr