Hearthstone: Heroes of Warcraft

Gönderen - - İncelemeler, 6 Fazlasi
close [x]

Hearthstone: Curse of Naxxramas

Hakkında yazıp çizip durduk ve sonunda Curse of Naxxramas, beş haftalık bir süreçte, tüm içeriğiyle yayına girdi. “Naxxramas” adındaki kocaman metropolis’in içinde dolandığımız ve farklı farklı boss’larla karşılaştığımız oyun, Hearthstone’a resmen yepyeni bir soluk getirdi.

01

Birer haftalık aralarla sunulan Naxxramas bölgelerinin her birinde, belirli sayıda karakterle karşılaşıyor, onları yendikçe de yeni kartlar kazanıyoruz. Örneğin, ilk kanatta üç tane karakter çıkıyor karşımıza ama son kanatta sadece iki tane düşmanla uğraşıyoruz. Dördüncü haftanın düşmanlarıysa tam dört zorlu boss’tan oluşuyor. Karşılaştığınız her karakter, aynen sahip olduğumuz karakterler gibi bir sınıf özelliğine sahip. Bir tanesi bir yaratığınızı direkt yok ediyor, bir diğeri sizi dondurup iki puanlık hasar veriyor, bir başkası tüm yaratıkların sağlık ve saldırı puanlarını ters çeviriyor vesaire. Üstelik düşmanlarınız bu özelliklerin bazılarını bedavaya ve sıra onlara geçtiğinde, her defasında yapıyor. Düşmanlarımızın bu karakter özelliklerinin dışında, farklı savaşma şekilleri de oluyor. Mesela “Patchwerk” adındaki boss sadece sahip olduğu silahla saldırıyor, hiç kart çekmiyor. Silahını yok ederseniz de silah kartı çekiyor bir tane ve size vurmaya devam ediyor. Bir başka boss’un çok az canı olmasına rağmen Mahşerin Dört Atlısı tarafından korunduğu için ona vurmak imkânsız oluyor. Ancak ve ancak bu atlıları yok edince onunla savaşabiliyorsunuz.

Curse of Naxxramas’ın teması, “Naxxramas” adındaki zindanın atmosferinden ve içeriğinden yola çıkarak “zombiler ve türevi korkunç yeraltı yaratıkları” olarak belirlenmiş. Örümcekler, hayaletler, yaşayan ölüler… Bu bağlamda da kartların da bir teması olmuş ve o da Deathrattle’dan başkası değil. Oyunun tamamını bitirdikten sonra bir Deathrattle destesi yapmak isteyeceğinizden emin olabilirsiniz zira bolca Legendary kartla birlikte, yepyeni bir deste yaratma şansı çıkıyor karşınıza. Kazandığınız kartları var olan destelerinize eklemek de olası. Mesela “Spectral Spider” adında bir Beast buluyorsunuz ve bunu Hunter’ın Beast Deck’ine koymak iyi sonuç verebiliyor. (Rastgele bir Beast çağırmanıza neden olan bir kart veren örümcek de var ve o da çok iyi işliyor.)

Peki, bu bölgelere nasıl ulaşıyorsunuz? Şu anda tüm bölgeler satın alınmaya açık. Dilerseniz oyunda kazandığınız altınlarla bu bölgeleri açıyorsunuz, dilerseniz de gerçek para vererek. Bir araştırma okumuştum; buna göre booster alabileceğiniz kadar altın, bölgeleri açmak için harcayacağınız altınla kıyaslandığında daha karlı. Dolayısıyla eğer paraya kıymak isterseniz bu bölgeleri parayla alın, oyunda kazandığınız altınları da kartlara yatırırsınız.

Her bölgedeki düşmanları temizledikten sonra ne oluyor, onu da söyleyeyim. Bir tane Legendary kartı kaptıktan sonra “Class Challenge” ve “Heroic mode” adında iki seçenek daha açılıyor. Class Challenge’da bir karakterin, belirlenmiş bir destesiyle, yine belirli bir karakteri yenmeye çalışıyorsunuz ve bunu yapabilirseniz yine yeni kartlar kazanıyorsunuz. Heroic mode ise tam deli işi: Aynı düşmanlar, çok daha zorlu bir biçimde karşınıza çıkıyor ve onları yenmek için gerçekten çok sağlam bir desteye sahip olmalısınız.

14

Genel anlamda çok başarılı bir eklenti olduğunu söyleyebilirim Curse of Naxxramas’ın. Tema ve Deathrattle özellikli kartlar herkese hitap etmeyebilir ama biraz monotonlaşmakta olan oyuna yeni bir nefes geldiği de kesin. Zaten oyunu denemesi bedava; bence hemen bir göz atın…

İyi

  • Yepyeni kartlar
  • İyi seslendirmeler
  • Atmosfer

Kötü

  • Heroic mode saçma derecede zor
9,2


Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.