Fable şimdi de Hearthstone’a rakip oluyor!

Microsoft’un Lionhead Studios’un fişini çekmesiyle birlikte tarihe karıştığını düşündüğümüz Fable yeniden geliyor, ancak bildiğiniz gibi değil.

Geliştirilmesi uzun süren ve harcanan milyonlarca dolara rağmen istenilen seviyeye gelemediği için fişi çekilen Fable Legends adını artık unutabiliriz, ancak Fable ismi, bu defa Hearthstone benzeri bir kart oyunu olarak Kickstarter’da destek bekliyor.

Yeni adıyla Fable Fortune ücretsiz bir oyun olacak ve eski Lionhead çalışanları tarafından kurulmuş olan Flaming Fowl Studios tarafından geliştiriliyor. Burada elbette en ilgi çekici nokta, yeni ekibin Fable ismini kullanmaya devam ediyor oluşu.

4

Yapımcılar hakları Microsoft’a ait olan Fable ismini yeni projelerinde kullanma fikrini dev firmaya sunarken, kapının suratlarına kapanma ihtimalini göz önüne aldıklarını ancak Microsoft’un konuya beklenmedik ölçüde sıcak yaklaştığını ve gerekli izinleri aldıklarını söylüyorlar. Elbette isim hakkı yeni ekibe geçmiş değil, ancak Fable Fortune ismini istedikleri gibi geliştirip pazarlayabilecekler.

1

2

250.000 pound hedefli Kickstarter kampanyasının bitimine 28 gün var ve ekip henüz sadece 6 bin pound toplayabilmiş durumda, kısaca durum çok da iyi gözükmüyor ve bu bütçe yakında kapalı beta aşamasına geçecek olan oyunun piyasaya sürülebilmesi için gerekli.

Eğer PC tarafında işler yolunda giderse, oyunun Xbox One versiyonu için de 700.000 pound gerekiyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr