div class="empower-ad" data-empower-zone="157462">

2 kuzenin geliştirdiği yerli oyun Reditum’un görselleri paylaşıldı!

- Advertisement -

Unreal Engine 4.10 ile geliştirilen macera-bulmaca tarzındaki Reditum’un görselleri yayımlandı.

23 yaşında hukuk mezunu Ahmet Kutsi Günaydın ve 16 yaşında lise öğrencisi Mustafa Şenel’in geliştirdiği Reditum’un dört yeni görseli ve iki tane de GIF’i paylaşıldı.

Bu iki kuzenin bir araya gelmesi sonucu oluşan Reditum, Unreal Engine 4.10 ile geliştirilmiş, sürreal ortamlara sahip bir oyun. Bulmaca, beceri, macera ve zekâ türlerini kapsıyor. Aynı zamanda üçüncü şahıs bakış açısına sahip. Oyunun mantığını en basit şekilde anlatmak gerekirse anahtarı bulup kapıya gitmek diyebiliriz. Tabi bu süreçte çeşitli zorluklar ve bulmacalarla beyin yakması da olası. Bazı bölümler bulmaca ağırlıklıyken bazı bölümler beceri ağırlıklı bazıları ise ikisinin ortası. Oyun da farklılık olarak Craft(Üretim) ve Skill(Yetenek) kısımları var. Oyunda her bölümde gizlenmiş çeşitli materyaller var. Bölümü geçmek için bu materyalleri toplamamız şart değil fakat topladığımız materyalleri ileride bize yardımcı olacak olan yetenekleri açmak ve yeteneklerimizi geliştirmek için kullanabiliriz. Hızlı koşma, zamanı yavaşlatma, haritayı keşif(serbest kamera) bu yeteneklerden bazıları.

Oyunumuzun hikâyesinden bahsedecek olursak günümüz dünyasından 2–3 yüzyıl sonraki bir dönemde geçiyor. Hikâyenin kökeni teknolojinin Dünya egemenliğini ele geçirmesinin ardından hayatını zaman kavramına adamış 60 yaşlarında bir bilim adamının, yönetimindeki yer altı laboratuvarından kaçırdığı bir uzay aracı ile kara delik aramasına dayanıyor. Kara delikte keşfettiği bilgi ve donanımla yeni bir gezegen inşa eden bilim adamımız burada hikâyeyi on nesil ötedeki Elliot’a devrediyor. Teknoloji ve büyünün harmanlanarak kullanıldığı Kaftmania gezegeninde Elliot ve Evalia çifti gezegenlerini kurtarmak ve kendilerini feda etmek arasında git gel yaşamaktadırlar.Gezegenin devamlılığı Evalia’nın hayatına bağlıdır. Elliot ’un tüm çabalarına rağmen destansı bir törenle Evalia hayatını kaybeder. Bugün onu geri getirebilecek tek güç çözülemeyen bir bulmacaya dayanmaktadır. Söylentilere göre kara delikte yıllar önce büyülü bir taş bulunmuştur. Yıllardır bu taşın büyü güçlerinin kaynağı olduğu düşünülmüştür ve onu bulmak için büyücüler kendilerini feda eder. Eğer söylentiler doğruysa ve bu taş parçası sonsuz büyüyle donatılmışsa, zamanı da geri getirebilir mi?

Elliot bu sorunun cevabını bulabilmek ve Evalia’nın hayatta olduğu ana geri dönüp tekrar ona kavuşabilmek için Pumilus’a (Kaftmania’nın uydusu) gider.

Reditum’un gelişme süreci devam etmekte.

- Advertisement -

İkinci GIF’e ise buradan ulaşabilirsiniz.

Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Önerilen Haberler