Amazon’dan bedava oyun motoru: Lumberyard

Amazon’dan indie geliştiricilere müjde! Rakipleri Unreal Engine 4 ve CryEngine 3’ün aksine herhangi bir bedel talep etmeyen Lumberyard artık indirilebilir durumda.

CryEngine’i temel alan Lumberyard sadece PC değil, yeni nesil konsollar, yani PlayStation 4 ve Xbox One desteğine de sahip. Kısaca burada geliştirdiğiniz her türlü içeriği, sadece platforma göre düzenleyip uygun şekilde compile ederek uyumlu hale getirebiliyorsunuz. Bununla birlikte son zamanlarda moda olan Twitch ChatPlay entegrasyonu şimdiden hazır durumda ve mobil desteği de kısa sürede gelecek gibi gözüküyor.

Lumberyard’ın ücretsiz olma durumuna gelince, eğer geliştirdiğiniz oyun için herhangi bir server altyapısı desteğine ihtiyacınız yoksa (Gerçi kendi veri merkezlerinize bağlayabiliyorsunuz.) veya tek kişilik oynanışa sahip bir içerik geliştiriyorsanız, herhangi bir bedel ödemeniz gerekmiyor.

Diğer taraftan Amazon motorun her özelliğini ücretsiz yapmamış elbette, eğer çoklu oyuncuları hedefleyen bir oyun geliştirdiyseniz Lumberyard’ın resmi olarak desteklediği Amazon Web Services (AWS)’e dahil oluyorsunuz günlük olarak her 1000 kullanıcı için 1.50$’lık bir fiyat etiketi önünüze geliyor.

CryEngine’i temel alsa da Lumberyard yolun bundan sonrasını tek başına yürüyecek ve beta sürümünü de şuradan indirebilirsiniz.

amazon_lumberyard_editor_relay

lumberyard-meadow

t69dr6cf6patwmtakmzd

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Metin 2'de yeni bölge hazır! Üstelik LEVEL okurlarına 250 adet bonus kod da hediye. Bonus kodunuzu almak için;… https://t.co/t25SVY9ddX
Playstore’da bayrama özel indirimler var! https://t.co/vZsIQqdCuF https://t.co/mUFGdJM5sC

Flickr