Blizzard WoW’un oyuncu sayısını açıklamayı bırakıyor

Oyun dünyasını kökten değiştiren World of Warcraft‘ın oyuncu sayısı gün gittikçe düşüyor. 10 milyonla zirve yapmış olan oyunun en son açıklanan abone sayısı 5.5 milyondu. Her ne olursa olsun bu büyük bir sayı olsa da oyunun düşüşe geçtiğinin de bir göstergesi. Blizzard büyük ihtimalle bu düşüşü artık gözümüze sokmamak ve diğer serilerini de öne çıkarmak için World of Warcraft‘ın abone sayısını açıklamaktan vazgeçti. Bu konuyla ilgili Blizzard‘ın açıklaması ise oyuncu sayısından daha önemli başarı ibarelerinin olması. Amaçları dikkati bu konuya çekmekmiş. Peki Blizzard bu konuda haklı olabilirsin ama stratejik hamlelerine uğraştığın kadar oyunlarına da uğraşsan biraz olmaz mı?

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Gld 2 years ago | Cevapla
    Oyuncu sayısı düşüyor ama yeniden artacak. Hatta yeni oyunda, WoD'daki hataları tekrar etmeyip, iyileştirmeye giderlerse daha da çok artar. şuan insanlar raid bittikten sonra yapacak bir şey bulamadıkları için bırakıyor. şahsen ben de o yüzden ara verdim. ama yine özlemeye başladım, biraz daha bekleyeceğim, çıkınca döneceğim.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB
Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC

Flickr