Firewatch’tan aldığınız görüntüleri fotoğraf kağıdına bastırmak ister misiniz?

Campo Santo’nun uzun süredir beklenen oyunu Firewatch çıktı ve tüm oyun basınından gayet iyi puanlar aldı. Şimdi başka bir hizmetiyle de gündemde.

Belki daha önce yayınlanan fragmanlarında görmüşsünüzdür, canınız istediğinde çıkartıp doğa fotoğrafları çekebileceğiniz bir fotoğraf makineniz var oyunda. Eğer oyunun Steam versiyonuna sahipseniz bu fotoğraf makinesinin sürpriz bir işlevi de söz konusu. Oyundan çıktığınızda bu kamera ile çektiğiniz fotoğrafları görüyorsunuz ve bunlardan herhangi birisini fotoğraf kağıdına bastırmak isteyip istemediğiniz soruluyor! Hatta yapımcı Campo Santo bunun için çakma bir fotoğraf ajansı bile kurmuş (Fotodome).

145497968673

Evet ilginç olduğu kadar da işlevsel bir özellik ve elbette ücrete tabi. Dünyanın her yerine gönderim yapılabiliyor ve bunun bedeli de kargo dahil 15$. Üstelik size gelecek fotoğraflar arasında makine içinde göremeyeceğiniz bazı fotoğraflar ve detaylar da var. Bu da bir gizem oyununa yakışır bir özellik.

Şimdilik sadece PC kullanıcılarının faydalanabildiği bu özelliğin yakında konsollarda da kendisine yer bulması bekleniyor.

Oyun iki gündür çılgınlar gibi satıldığından (Şu anda Steam’de 27.30tl) uyarmış olalım, oyun bir gizem/keşif oyunu ve spoiler yememek için izlediğiniz videolarda (Biz aşağıdaki videoyu bile izlemedik!) dikkatli olmanızda fayda var.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

E3 mesaisi başlıyor, ilk olarak sahnede EA PLAY var. Bu ay LEVEL Dergisi'nin kapağını süsleyen Star Wars Jedi: Fal… https://t.co/xlqSaYLEnq
RT @G2Bolukbasi: Adımı şurada görmenin bana verdiği heyecan anlatılamaz bile... Formula 1’in resmi sitesinde benim hakkımda bir haber olmas…

Flickr