Forza 6’nın oyun içi detayları sızdı!

İlk Forza oyununun duyurulduğu zaman öyle yakın geliyor ki, aradan geçen zamanda 7 adet Forza oyunu ile karşılaştığımızı unutuyoruz bazen. İlk günden beri Xbox’a özel olarak piyasaya sürülen Forza serisi, Gran Turismo serisinin (farklı platformlarda da olsa) en yakın rakibi olmayı başardı. Açık konuşmak gerekirse hem Xbox, hem de Xbox 360 platformunda Forza serisinin fizik ve grafik motorunun Gran Turismo serisinin eşdeğer oyunlarından daima daha iyi olduğunu düşündüm.

Spin-off sayılabilecek Horizon serisi ile bile serinin genel kalitesini yakalamayı başaran Forza Motorsport, ana serinin bir önceki oyunu olan Forza Motorsport 5’in yarattığı hayal kırıklığını gidermeyi hedefliyor. Sonbahar aylarında piyasada olmasını beklediğimiz oyunun detayları ise Xbox’un japonca sitesinden sızdı.

Buna göre oyunda 450’den fazla araç, gece yarışları, 1080p çözünürlükte 60fps oynanış, 26 adet parkur, 24 kişilik online yarışlar ve split-screen seçenekleri bulunacak. Ayrıca Drivatar AI sistemi de bu oyunla beraber seriye geri dönecek.

Xbox japonca sitesinin ilgili sayfasına şu an ulaşılamıyor, yine de göz atmak isterseniz;
Tık

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

World of Tanks Baştan Aşağı Yenilendi https://t.co/hlS9V3aIgj https://t.co/OlzaOe0q5w
Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da final zamanı https://t.co/qdhXmg5yJR https://t.co/bPcVgVI7Qx

Flickr