HoloLens geliştirici kitlerinin fiyatı el yakıyor!

VR çılgınlığı bir yöne doğru gidiyor, HTC Vive’ın muhteşemliğini gördükten sonra beklentilerimiz de yükselmiş durumda.

ArsTechnica’nın haberine göre Microsoft, E3 fuarında oldukça etkileyici bir gövde gösterisi yapan HoloLens konusunda dev bir adım attı ve geliştiriciler için sunacağı sınırlı sayıdaki kitin 2016’nın ilk çeyreğinde 3000 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacağını, bir Windows 10 etkinliği sırasında açıkladı.

Elbette Microsoft parasını ödeyebilecek durumda olan her hevesli geliştiriciye bir cihaz sağlayacak durumda değil henüz, bu yüzden online olarak yapılan başvurular arasında ciddi bir eleme yapılacağını tahmin ediyoruz. Detaylar da zaman geçtikçe açıklanacaktır.

Cihazın teknik yapısı konusunda da çok fazla detay yok henüz. Tek bildiğimiz x86 mimarisine sahip bir işlemciye, 2GB RAM’e, 802.11ac bağlantıya ve 60hz refresh rate’e sahip olduğu.

Ayrıca Microsoft bu teknolojinin oyunlarda nasıl kullanılabileceğini göstermek amacıyla Project XRAY adlı bir teknoloji demosu hazırladı. HTC Vive’ın muhteşemliği ile yarışabilecek mi tartışılır ancak video ilginizi çekecek.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

"Londra'nın kasvetli havası yetmediyse üzerine bir de İspanyol gribi ve vampirleri ekleyelim!" Vampyr incelemesi;… https://t.co/xLhQIb8lx4
LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB

Flickr