İlk Metal Gear Solid oyununu bir de Unreal Engine 4’te görün!

İnternetin 146’dan ara ara yapılan bir kaçamak olduğu yıllarda, Metal Gear Solid pek çok oyuncu için hiç umulmadık bir yapımdı.

O zamanlar sadece bilgisayar dergilerini çok yakından takip edenlerin adını duyduğu bu yapım, ilk oyunu ile öyle bir patladı, bizi öyle diyalog ve sahneler ile baş başa bıraktı ki, geriye dönüp baktığımızda aradan 15 yıldan fazla zaman geçtiğini ibrak edebilmek hayli güç.

Diğer açıdan, merak ediyor ama oyunun eskidiğini düşünüyor olsanız bile şunu göz önüne almanızda yarar var. MGS’i PsOne’ıma taktığımda verdiğim ilk tepki, grafiklerinin ne kadar da kötü olduğuydu. Görebileceğiniz gibi bu açıdan kendi zamanının bile gerisinde olan bir yapımdan bahsediyoruz.

Bu durum fanların mahareti ile değişmeye aday. Airam Hernandez adlı Metal Gear fanı tarafından, Unreal Engine 4 ile oyunun bölümlerini yeniden yaratmaya niyetlenmiş ve aşağıdaki videodan da görebileceğiniz gibi oldukça da iyi iş çıkartmış.

Shadow Moses adlı projenin Konami’nin şimşeklerini çekmesi yakındır, izleyebiliyorken izleyin. :=)

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Little Nigtmares macerası ikinci oyun ile devam ediyor https://t.co/aWMpHDxKa1 https://t.co/0cgFxDivx6
ASUS Republic of Gamers, Gamescom 2019’da yeni ürünlerini tanıttı https://t.co/1921lY8klG

Flickr