Konami’den çok büyük karar!

Konami’nin zor günler geçirdiğini biliyoruz. Önce PES serisi açık ara öndeyken Fifa’dan geriye düştü. Sonrasında Silent Hill serisi oldukça kötüye gitti. En son çıkardıkları MGS V hala yüksek bir şekilde gündemde fakat stüdyonun en büyük kozu Hideo Kojima ayrıldı.

Bütün bunların üstüne Konami oyun dünyasını şokta bırakacak bir açıklama yaptı. Konami artık PES serisi dışında 3A oyun yapmayacak!!! AAA oyunlar oyun dünyasının en büyük bütçeli oyunları. Holywood’un gişe filmleri ile karşılaştırabilirsiniz. Bu demek oluyor ki Konami artık yeni bir MGS, Silent Hill veya benzeri bir oyun çıkarmayacak.

Konami’nin bu kararının arkasında aynı zamanda yaşadıkları yönetimsel ve finansal sıkıntılar da var. Oyun dünyasının bir zamanlar devi olan Konami’nin bundan sonra ne yapacağını hep beraber göreceğiz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Logitech, “2018 iF Design Awards”tan ödülleri topladı. https://t.co/i0eMK9HYfp https://t.co/Plr7dXkBVm
The Division 2: Yaklaşıyor yaklaşmakta olan... https://t.co/ZCuX1baJbg https://t.co/EizBvssnic

Flickr