Kontrolden çıkmış bir oyun yapımı hikayesi: The Magic Circle

Indie oyunların günümüzde varlığını ve ağırlığını giderek arttırdığı bir gerçek, uzun süredir dergide de neredeyse on sayfa yer vermeye başladık bildiğiniz gibi.

The Magic Circle ise özgünlük sınırlarını zorlayan bir yapım. Trailer’ı ilk izlediğinizde ne olup bittiği konusunda hiç bir şey anlamamanız çok olası hatta. Fena halde LSD etkisi altındayken çekilmiş gibi duran trailer’da basitçe bir macera oyununun pek de yolunda gitmeyen ve en sonunda kendi kendisini yok etmeye giden yapım öyküsü anlatılıyor. Ana karakterimiz Ishmael “Star Father” Gilder kendi tutkularına ve düşüncelerine son derece düşkün, hırslı bir geliştirici ve basitçe onun ağzından, onun kafasının içindeki düşüncelerden, diğer ekip arkadaşlarıyla çekişmelerinden yola çıkıp bir macera oyununun tepetaklak gitme hikayesine tanık olacağız.

Oyun dün itibariyle Steam’de satışa sunuldu ve indirim ile 26tl’ye satın alınabiliyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Logitech, “2018 iF Design Awards”tan ödülleri topladı. https://t.co/i0eMK9HYfp https://t.co/Plr7dXkBVm
The Division 2: Yaklaşıyor yaklaşmakta olan... https://t.co/ZCuX1baJbg https://t.co/EizBvssnic

Flickr