Mağazaların Kojima isyanı!

Konami’nin bu sene yaşadığı imaj erozyonu tarihte pek az oyun yapımcısı/dağıtımcısına nasip olmuştur herhalde.

Önce Hideo Kojima’nın firmadan ayrılması, isminin Metal Gear Solid V: Phantom Pain’den silinmesi ve ardından gelen firma içi çalışanlara kötü davranıldığı haberleri ile Konami çok ciddi bir imaj erozyonuna uğramış durumda. Buna PES 2014’ün server’larının kapatılacak olması ve MGS V’in FOB moduna eklenen microtransaction seçeneği de eklenince Konami’nin oyuncular tarafında pek de sevilmediği günlerde olduğumuz gayet ortada.

Bunun bir diğer örneği de Avustralya’dan gelen bu görüntüde saklı. JB Hi Fi isimli elektronik mağazasının sahibi, Konami’ye inat MGS V’in kutularının üzerine “Bu bir Hideo Kojima oyunudur! diye kocaman kocaman yazmış durumda.

Bu arada Konami’nin çabasının kozmetik olarak kalmak zorunda olduğunu da belirtelim. Neticede oyunda her görev sonunun mini bir credits ekranı var bilindiği gibi ve orada da Kojima ismi elbette geçiyor.

307600-EEA1

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Solo: Denizde ufak bir maceraya hazır olun! https://t.co/iJ3ctxVUU6 https://t.co/5YDSQmTxgd
NVIDIA RTX teknolojisini duyurdu. https://t.co/ngYNmhYvGI https://t.co/feEeK1IkjF

Flickr