Minecraft yayını yaparken evini yaktı

İnsanlar oyun yayınları yaparken nelere tanık olduk. Evi polis tarafından basılan oldu. Evine silahlı soyguncu giren oldu. Bu sefer de yayın yaparken evini yakan var. Yalnız burada yayıncının epey bir hatası var.

Daasuke isimli Japon oyuncu Minecraft yayını yaparken oyuna yeni aldığı çakmağı tanıtmak için ara veriyor. Zippo benzeri bir çakmağı eline alıyor ve önce gazını doldurmaya başlıyor. Daha sonradan itiraf ettiğine göre bu işlemi nasıl yapacağını bilmiyormuş. Zaten bu birinci ve en büyük hata. Sonrasında (Videonun 4:40 gibi civarında) elindeki çakmak alev alıyor ve olaylar gelişiyor. Benim anlamadığım ikinci büyük hata ise yangını kartonlarla söndürmeye çalışması. Tarihi bir bilinçsizlikle bu işe girişiyor ve adeta mangal körükler gibi yangını daha da yayıyor. Sonuç ortada.

Kendisine büyük geçmiş olsun diyoruz. Bu durum gerçekten şakasını yaptığımız bir konu değil. Videonun sonuna doğru yangın iyice yayılıyor. Habere göre kendisi, annesi, babası ve evlerindeki başka bir akrabasında yaralanmalar olmuş. Umuyoruz ki bunların hiçbiri ciddi değildir.

Umarım en azından bu kaza izleyenler için bir ders olur. Her ne kadar basit gibi görünse de en ufak bir durumda bile bilgisizce hareket etmenin sonuçları ağır olabiliyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Kinguin'in kurucusu Viktor Romaniuk Wanli ile oyun dünyası, blockchain ve https://t.co/fi7ZCtuQIT üzerine konuştuk.… https://t.co/1e3iLoIFZp
RT @fabisad: Üyemiz Merve Çay (@mrvcy) bu ayki Level Dergisi (@leveltr) ’nde manga ve animeye uyarlanmış edebiyat eserleriyle bahar anime s…

Flickr