Nintendo yeni oyun kolunun patentini yaptırdı.

Nintendo yeni bir oyun kolu patenti yaptırdı ve bu oyun kolunda yuvarlanabilir tuş olacak. Patent dosyası geçen yıl Şubat ayında dosyalandıktan sonra nihayet dün online olarak görünüme çıktı. Nintendo’nun yeni oyun kolu Wii U’ya benzer bir dokunulabilir ekran içeriyor ancak 4 tuş yerine sadece iki tuşu mevcut. Her iki tarafında da yuvarlanabilir tuşu var ve bunlar çantamızda ki itemleri gezerken ya da oyunda zoom yapmak için kullanılacaklar.

Nintendo önümüzde ki yıllarda Wii U’nun kardeşi olan bu oyun kolu (Kod Adı: NX) hakkında daha fazla detaya gireceğini söyledi. Nintendo ayrıca geçen aylarda disk girişi bulunmayan bir oyun konsolunu da patentlemişti.

jpg (1)

jpg

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Solo: Denizde ufak bir maceraya hazır olun! https://t.co/iJ3ctxVUU6 https://t.co/5YDSQmTxgd
NVIDIA RTX teknolojisini duyurdu. https://t.co/ngYNmhYvGI https://t.co/feEeK1IkjF

Flickr