Notch’tan sonra Mojang Oculus Rift’i kabul etti

Markus ‘Notch’ Persson oyun dünyasında en sevdiğim isimlerden beri. Tek başına Minecraft’ı yarattı. Bunun üzerine de daima oyununa bağlı bir duruş sergiledi. Minecraft’ın popülerliği kontrolden çıktıktan sonra da Mojang’ı bıraktı.

Notch Mojang’dayken oyunu Oculus Rift’e çıkartmak için konuşmalara girilmişti. Oculus Rift’in sahibi olan Facebook’un ürkütücü olduğunu söyleyen Notch bu anlaşmayı reddetmişti. Görünen o ki Mojang peki Markus’un izinden gitmiyor.

Bugün Oculus Rift’in yaratıcısı Palmer Luckey anlaşmanını sağlandığını ve Minecraft’ın Windows 10 sürümünün Oculus Rift uyumluluğuna sahip olacağını açıkladı. Oynaması zevkli olur evet ama zamanında Notch reddettiyse işin arka kısmında bir bildiği vardır diyor ve susuyorum.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC
Gökdelen (Skyscraper) filmini herkesten önce izlemek ister misiniz? https://t.co/O2ynWPAA6l https://t.co/gZ3wDqGgqk

Flickr