PewDiePie 10 milyar izlemeye sahip olan ilk kişi!

Youtube fenomeni PewDiePie 10 milyar izleme rekoruna ulaşan ilk kişi. Eminim öyle ya da böyle PewDiePie’dan haberiniz vardır. Yani, bahsetmeye gerek yok bile bence. Küfür etmek gibi olur bu herhalde. Bu yüzden hemen geçiş yapıyorum ve diyorum ki, İsveçli Youtuber Felix ‘PewDiePie’ Kjellberg, 10 milyar izleme rekoruna ulaşan ilk kişi.

Kjellberg kanalını 6 yıl önce kurdu. 2012 Aralık ayında ise oyun içi içerik yapan firma Maker Studios ile anlaşma imzaladı, ki şuan Maker Disney’e ait. Youtube’daki popüleritesi sürekli tartışma konusu olan Kjellberg kendisini Youtube’un merkezin de olduğunu söylüyor ve ne yaparsa yapsın herkesin ilgisini çektiğini söylüyor. Son zamanlarda 39 milyon takipçiye ulaşan Kjellberg 5 milyon takipçim olmasını tercih ederim diye ekledi.

Aslında her yıl tartışma konusu olmuş olan başka bir konu var Kjellberg hakkında. Ne kadar para kazandığı. Şimdi bunun detayına girmeyeceğim çünkü hiç gerek yok. Hatırlarsanız Cem Yılmazın Fundamentals gösterisinde Türk Halkı birisinin ne kadar kazandığı konusunda gerçekten çok meraklı olabiliyor. Ancak şunu söyleyebiliriz ki Temmuz ayı raporlarına göre yaklaşık olarak 7.5 milyon dolar kazanıyor ve bunun 4 milyonu reklamlardan geliyor. Bu rakam yıllık bu arada, kafayı yemeden önce söylemek istedim.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

World of Tanks Baştan Aşağı Yenilendi https://t.co/hlS9V3aIgj https://t.co/OlzaOe0q5w
Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da final zamanı https://t.co/qdhXmg5yJR https://t.co/bPcVgVI7Qx

Flickr