Shadow Warrior 2 bomba gibi geliyor!

3DRealms’in efsanevi FPS’si Shadow Warrior, Devolver Digital tarafından yeniden diriltilmesinin üzerinden 2 sene geçtikten sonra geri dönüyor, üstelik bu kez çok daha iddialı olarak.

1997 yılında, henüz Duke Nukem’in ve Quake’in etkisini üzerimizden atamamışken tanıştığımız Shadow Warrior, uzakdoğu teması ve ninja esintileri ve neredeyse Duke Nukem ile aynı görseller ile piyasaya çıkmış ve lise yıllarımızın vazgeçilmez oyunlarından birisi haline gelmişti. 2005 yılında oyunun kaynak kodunun yayınlanmasından sonra oyunun redux versiyonlarını da aynı keyifle oynadık.

2013 yılında ise Devolver Digital seriyi sadece bir ‘remake’ olmaktan çıkartıp, hem kesici silahların, hem de eski yeni silahların bolca bulunduğu bir görsel şölen haline çevirmeyi başardı. Her ne kadar senelerce konuşulacak kadar malzeme vermediyse de, bir saniye bile durmayan aksiyonu ile gayet eli yüzü düzgün puanlar aldıktan ve PC’ye çıkışının bir sene sonrasında yeni nesil konsollara da çıktıktan sonra yeni oyunu beklemeye başladık.

XX3-noscale-noscale

Shadow Warrior 2 yine ilk oyunun geliştiricisi Flying Wild Hog tarafından tasarlanıyor ve Windows, Mac, Linux ve yeni nesil konsollar için 2016 yılında piyasaya çıkması bekleniyor. Oyunda co-op oynanış ve eskisinden de muhteşem görseller bulunacak ve firma tıpkı eskisi gibi durmak bilmeyen bir aksiyon vaadediyor. Bir diğer konu ise ilk oyunun size sanki bir tünelde ilerliyormuşsunuz hissi veren çizgisel yapısından biraz uzaklaşıp, daha açık bölüm tasarımları ve oynanışa müsaade edeceği yönünde. Kahramanımız Lo Wang ve ninja dostları bu oyunda da bizimle birlikte, üstelik kazandığı ninja yetenekleri sayesinde artık çok daha dayanıklı ve dik duvarlara dahi tırmanabiliyor. Oyunun bölümden bölüme geçen sistemi de elden geçirilmiş. Artık bir iletişim merkezimiz var ve buradan seçtiğimiz görevleri yapabiliyor ve karakterimizi geliştirebiliyoruz.

2405162-sw+survival+2

Görülebildiği gibi Shadow Warrior tam da bir devam oyununun yapması gereken şeyi yapıyor, eğlenceli oynanışı korurken oyunda sağladığı özgürlüğü bir seviye yukarı çıkartmak. Özellikle de oyuna eklenen RPG elementlerinin ardından potansiyel bir hit bizi bekliyor, bakalım beklentimizi karşılayabilecek mi?

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Games Week 2018 bünyesinde BAU E-Sports ile organize edilecek olan PUBG, Fortnite, CNR Games Week CS:GO Masters, St… https://t.co/dgbK44Idfv
Yeni Razer Blade Dünyanin En Küçük 15.6 inç Oyun Laptop’u https://t.co/5bJ1QDjqv5 https://t.co/SQHGn9uRKA

Flickr