SOMA nasıl mekanlarda geçecek?

SOMA’nın son oyun içi fragmanı yayınlandı ve görülebileceği gibi firmanın içimizi ürpertme yolu Amnesia’dan biraz daha farklı olacak.

Frictional Games’in kendi blog’unda attığı son post’a bakarsak SOMA bulmacaların yapısı, atmosfer, bizleri ürkütmekte kullanacağı yöntem ve hikaye anlatımı alanında Amnesia oyunlarından çok daha farklı olacak. Firma oyunun en az Amnesia kadar iç ürpertici olacağını ancak bunu tamamen farklı bir şekilde yapacağını söylüyor ve daha fazla bilgi vermekten de kaçınıyor.

Hatırlatalım, Amnesia serisinde amnezi hastası bir kahramanımız vardı ve mümkün olduğunda karanlıktan kaçınarak ve sakinleşmeye çalışarak onun akıl sağlığını korumaya çalışıyorduk. SOMA’da ise kahramanımız amnezi hastası değil ve görev yaptığı PATHOS-2 adlı su altı araştırma tesisinde yaşanan bir kazanın ardından karşılaştığı birbirinden dehşet verici olayların arasında kalmış durumda. Oyun yine birinci kişi kamerasından oynanan bir dehşet oyunu olacak ve görüldüğü kadarıyla oyun motoru da eski oyunları oynadıysanız kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayacak.

Nereden geldiğini tahmin edemediğiniz, ama bu sesin sahibinin boyutlarını tahmin edebildiğiniz ayak sesleri, karakterin kendisiyle hesaplaşmaları ve özellike de aşağıda paylaştığımız gameplay videosunda görebileceğiniz gibi bir robot bedeninin içinde olduklarını bilmeyen, insan karakterine ve duygularına sahip robotlar. Bu oyunda her şey sinirlerinize ve duygularınıza dokunacak ve gözüken o ki Amnesia serisinin devamı olacak SOMA’nın potansiyeli çok yüksek.

SOMA’nın 22 Eylül tarihinde PC ve PS4 için piyasaya çıkması bekleniyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

"Londra'nın kasvetli havası yetmediyse üzerine bir de İspanyol gribi ve vampirleri ekleyelim!" Vampyr incelemesi;… https://t.co/xLhQIb8lx4
LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB

Flickr