div class="empower-ad" data-empower-zone="157462">

SOMA’nın canavarlarına bir göz atın!

- Advertisement -

22 Eylül’de PC ve PlayStation 4’e çıkacak olan korku oyunu SOMA’nın, canavarları hakkında bazı bilgiler var. PlayStation blog‘unda kreatif direktör Thomas Grip, oyunda karşılaşacağımız canavarlar hakkında bazı bilgiler verdi.

Amnesia yapımcılarından olan Frictional Games’in geliştirdiği SOMA’nın canavarları, diğer bütün oyunlarda gördüklerimizden çok daha farklı bir davranış yapısına sahip. Misal, bazı yaratıklar size doğal olarak agresif bir şekilde yaklaşıp saldırırken bazılarının umurunda olmayacaksınız. Yani, şimdilik… Bazıları ise hareketinize ve ya çıkardığınız sese göre tepki verip ya saldıracak ya da saldırmayacak, ya da bazıları o an size saldırmak istemeyecek. Belki de karşınızda ayakta duran bir yaratık olacak ve size belli bir müddet sadece öylecene bakacak. Boş gözlerle hemde. Bazıları ise sadece göz göze geldiğiniz zaman size saldıracak, olur ya incelemek istersiniz baya bir müddet bakarsınız hani, işte o an yaratık en sonunda “ne baktın kardeş…” diyerek üzerimize çullanabilir.

Yaratıkların gerçekten farklı bir yapay zekası olacak. İlginç bir şekilde her türden yaratığı oyunda sadece bir ya da iki defa göreceğiz, ve hiçbirini tam anlamıyla görüp, inceleme fırsatımız olmayacak. Ya oyunda ilerlerken bulduğumuz ipuçları ve notlardan kendimiz bulacağız ya da oyunda ki diğer karakterlerin anlatmasından bulacağız.

Bunlara ek olarak oyunda can puanımız olmayacak ve en kadar canımız kaldığını görmeyeceğiz. Yani bir saldırı sizi hafifçe yaralayabilir de, salatalık gibi ince kıyım doğrayabilir de (Barış Mançonun, Hıyar gibi hissediyorum şarkısı koyun buraya). Görünen o ki zaten oyun geliştiricisi Frictional Games’inde istediği tam olarak bu. Ha bu arada geliştiricinin dediğine göre can doldurma sistemi bir can sıkıcı ve zor olacakmış. Eğer bunlar size yeterli gelmediyse sizi aşağıda ki fragmanımıza alalım.

Haberler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Önerilen Haberler